• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

פרפרים כביו אינדיקטורים

פרפר

הפרפרים משכו את תשומת לב האדם מאז ומתמיד בשל צבעוניותם ומעופם העדין והקליל. על אף קלילותם לאחרונה מסייעים הפרפרים בפתרון שאלות אקולוגיות כבדות משקל. בשנים האחרונות נעשתה קבוצת מיני הפרפרים פופולארית מאוד בקרב המדענים. הללו משתמשים בה כסמן ביולוגי או בלעז ביו-אינדקטור בכדי לבחון את השפעת האדם על הירידה הדרסטית במגוון בעלי החיים והצמחים בשטחים טבעיים ובכדי לבחון את מצבם של בתי הגידול השונים והמערכת האקולוגית בכלל.
במחקר שנערך לאחרונה ברמת הנדיב שימשה קבוצת הפרפרים כביואינדקטור לבחינת השפעתן של פעולות ממשק הנהוגות בפארק, כגון: רעיית בקר, סלילת דרכי עפר לנסיעת רכבים בשטח, פתיחת שבילי הליכה למטיילים, טיפוח חורשות מחטניים נטועות וגינון גן הזיכרון לברון רוטשילד ורעייתו. היות שקבוצת הפרפרים הוכחה במחקרים רבים כביואינדקטור מוצלח הרי שתוצאות המחקר אמורות לשקף לא רק את השפעות הממשק על מגוון הפרפרים אלא גם על מגוון המינים בקבוצות אורגניזמים נוספות.
ממצאי המחקר מלמדים כי תרומתה של רעיית הבקר למגוון מיני הפרפרים התקזזה לרוב עם פגיעתה בו. זאת היות ומחד גיסא מנעה הרעייה את התפשטות השיחים ואפשרה כיסוי נרחב של השטח בצמחים עשבוניים שהיוו צמחי צוף לפרפרים ופונדקאים לזחליהם. אך מאידך גיסא, הפרות אכלו ורמסו את הצומח העשבוני החיוני לפרפרים. עוד נמצא, כי דרכי העפר והשבילים לא תרמו למגוון מיני הפרפרים אם כי השפיעו מעט על התנהגותם. בחורשות המחטניים נמצא המגוון הנמוך ביותר של מיני הפרפרים ובכל זאת נמצאו החורשות כבעלות ערך לפרפרים בחודשי הקיץ היות ושרר בהן עומס חום מתון יחסית. בגן הזיכרון נמצא המגוון הגבוה ביותר של מיני הפרפרים. הגן נמצא כתורם לפרפרים בכל חודשי השנה ובעיקר בעונות הקיץ והסתיו בהן מועטה הפריחה בשטח הטבעי ואז מהווה הגן מעין "נווה מדבר" המושך אליו את הפרפרים בשל שלל צמחי הצוף הפורחים בו. 

ד"ר רחלי שוורץ - צחור

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום