• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

פארק הטבע של רמת הנדיב

פארק רמת הנדיב

פארק הטבע מהווה את החלק העיקרי של רמת הנדיב, והוא משתרע על פני כ-4500 דונם של צומח ים תיכוני טבעי משולב בחורשות אורנים וברושים אשר ניטעו בשנות ה-70-80 ע"י קק"ל.
פארק הטבע מנוהל מתוך מטרה לשמר את הצומח הטבעי המגוון ואת המאפיינים הפיסיים והתרבותיים של האזור, כמו גם לשקם צומח, חי, נופים טבעיים ושטחים שנפגעו או נהרסו.  בית הגידול המשוקם פתוח לחוקרים, לתלמידים ולפנאי ונופש לציבור הרחב.
התכנון והממשק הדרושים לשימור תנאים מיטביים בפארק הטבע מבוססים על מחקר מתמשך.
לפני ייסודו של הפארק (ב-1984) היו הצעות שונות לשימוש בשטח, ביניהן הקמת גן בוטני לצומח תנכ"י ואחר, ומרכז ארצי לחינוך גופני. הקרן הקיימת לישראל שניהלה את הפארק בשנות השבעים של המאה הקודמת, נטעה חורשות אורנים וברושים ביותר מ-18% מהשטח. הרעיון של הפיכת השטח לפארק טבע הפתוח לציבור ללא תשלום, התפתח באמצע שנות ה-80 של המאה הקודמת כאשר החברה להגנת הטבע חברה עם יד הנדיב, היא קרן רוטשילד.

באותה תקופה היה ידוע מעט מאד על השטח והמערכת האקולוגית שלו. על מנת לפתח גישה מקיימת לממשק ולפיתוח, החל, באמצע שנות ה-80 של המאה הקודמת, מחקר המבוסס על ארבעה קווים המנחים אותנו עד היום:

 1. ביצוע סקרים ומחקרים שנועדו להשגת ידע בסיסי על המערכת האקולוגית של רמת הנדיב, על מנת להבין את התהליכים המניעים אותה - תנאי מקדים וחיוני טרם התווית כל תכניות פיתוח, ממשק או חינוך.
 2. חפירות ארכיאולוגיות וחשיפת אתרים עתיקים בשטח הפארק.
 3. הקמת תשתית לטיולים רגליים. פותחה רשת שבילים המובילים לנקודות העניין העיקריות בפארק הטבע. כל השבילים מעגליים והם מתחילים ומסתיימים במרכז המבקרים. שבילי הטיולים מותאמים לדרגות קושי שונות ומסומנים בצורה ברורה; קיימות מפות וחוברות סיור לכל שבילי הטיול.
 4. ממשק (Active management). מטרת הממשק בפארק הטבע הינה לשמר ולטפח בתי גידול שונים כדי לתמוך במגוון ביולוגי עשיר ואטרקטיבי. על מנת להשיג מטרות אלו יושמו פעולות ממשק שונות בפארק החל מהשנים הראשונות, אשר כללו גם הכנסת עדרי בקר ועיזים לרעייה בשטח, הסרה ידנית של שיחים, גידור להגן על מיני צמחים נדירים והשבה ואישוש של  מינים בסכנת הכחדה.

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום