• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

עוברים דירה

משאית מובילי עצי אלון

27 דיירים חדשים קבעו החודש את מעונם ברמת הנדיב. הדיירים, עצי אלון מצוי שהועתקו מאזור בנייה בבית שמש, זכו לקבלת פנים חמה ולחבילת קליטה רטובה

"פינוי בינוי" הוא ביטוי המוכר לנו מענף הנדל"ן, אך פחות כשמדובר בעצים, לא כל שכן בעצים בוגרים. אז מה עושים כששטח מגורי הקבע של עצי אלון בוגרים מועמד לבנייה אורבנית? אחת האפשרויות הנשקלות במצב כזה היא העתקה של העצים למקום חדש. נשמע פשוט? אז זהו, שממש לא.

בחודש הקודם נערך מבצע העתקה של 27 עצי אלון מצוי מאזור בנייה בבית שמש לרמת הנדיב. הליך ההעתקה נעשה לפי נוהל לשימור עצים בוגרים של משרד החקלאות ובהתאם לסעיף בחוק התכנון והבנייה העוסק בשמירה על עצים. העתקת האלונים לרמת הנדיב התאפשרה הודות לשיתוף פעולה פורה עם רשות הטבע והגנים, קרן קיימת לישראל, משרד השיכון וחברת עמק איילון. לכבוד ט"ו בשבט המתקרב, אנו משתפים אתכם בפרטי המבצע המורכב.

ראוי לציין שמעבר לפרקטיקה המורכבת הדורשת זמן, ניסיון וידע מקצועי נרחב, העתקת עצים ותיקים היא ברירת מחדל שצריך להפעילה במצבים קיצוניים בלבד, מאחר שסיכוייו של עץ בוגר להיקלט במקום חדש אינם גבוהים במיוחד. רמת הנדיב הייתה מעדיפה כמובן שגופי התכנון יביאו יותר בחשבון את ערכי הטבע בתוכניות הפיתוח, אך משהדבר נודע כעובדה מוגמרת, היא החליטה להפעיל את כל המשאבים המקצועיים העומדים לרשותה כדי להציל את האלונים.

לכבוד ט"ו בשבט המתקרב אנו משתפים אתכם בפרטי המבצע המורכב, ובדרך זו אנו מקווים, בין היתר, להעלות את המודעות לחשיבות השמירה על העצים.

נעים להכיר

האלון המצוי הוא עץ מוגן על-פי חוק והוא אחד מעצי הבר הנפוצים ביותר בארץ, אשר מהווה מרכיב מרכזי במרקם הנופי של החורש הים-תיכוני. עצי האלון שהועתקו לרמת הנדיב התנשאו במעונם המקורי לגובה מרשים של כ-8.5 מטרים והיו בעלי נוף רחב ומפואר.

חורשת האלונים טרם נעתקו
עצי האלון בבית שמש, טרם העתקתם לרמת הנדיב

חבילת קליטה

לקראת קליטתם עברו העצים שינוי "קוסמטי" שכלל תספורת והצרת היקפים. ענפיהם נגזמו באופן מקצועי, צמרתם הוסרה, סביב גוש בית השורשים שלהם נחפרה תעלה היקפית, ושורשיהם ההיקפיים נחתכו. פעולות אלה נועדו להקל ככל האפשר על קליטתם במעונם החדש. העצים חולצו מהקרקע עם גוש שורשים גדול, הועמסו על משאיות והובלו לביתם החדש ברמת הנדיב.

עלי אלון על משאית

ברמת הנדיב הוכנו מבעוד מועד בורות שתילה גדולים מלאים במים. כל אחד מהעצים הורד מהמשאית בעזרת מנוף והובל אל אתר השתילה. על השתילה ניצח במקצועיות צוות פארק הטבע. העצים נשתלו תוך הקפדה שצד העץ שפנה לצד צפון יפנה צפונה גם ברמת הנדיב, ולאחר השתילה הושקו לרוויה. ההשקיה תימשך עד שיופיעו סימנים המעידים על קליטתם המלאה, בהם לבלוב וצימוח ענפים חדשים.

קולאז' העברת העצים

האלונים נשתלו בקרבת הדרך לחורבת עקב, סמוך לשני עצי חרוב עתיקים ולכרם עצי זית שנשתל אף הוא השנה. האתר נקבע בעיקר מטעמי גישה למערכת ההשקיה. כעת, כל שנותר לנו הוא לאחל להם חבלי קליטה קלים ו"להחזיק אצבעות". בעת ביקורכם בפארק הטבע הנכם מוזמנים לבקר בחלקת הדיירים החדשים ולעקוב אִתנו מקרוב אחר תהליך הקליטה.

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום