• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

סיפורה של גירית

גירית

מפגש אקראי עם גירית עשוי היה להוביל לראשונה בישראל למידע על חייהן המסתוריים של בני מינה. לצערנו, הפעם סופו של הסיפור אינו טוב

נחשו מה מוזר בגירית המשוטטת בשישי בצהריים ליד נחל תנינים? רמז – זה לא היום, זאת השעה. אם תיתקלו בגירית המשוטטת בטבע בשעות היום, זה הזמן לחשוד שהיא במצוקה. בצהרי יום שישי, באחד מימי ינואר הסוערים, התקבל ברמת הנדיב דיווח על גירית המשוטטת ליד נחל תנינים ונראית מבולבלת ואפאתית. חיה זו פעילה בלילה ולכן מפגש יומי עמה מעורר מיד חשד. צוות שימור חיות הבר ברמת הנדיב הגיע מיד למקום, גילה נקבת גירית מתבגרת שנראתה במצוקה, ולכד אותה לצורכי טיפול. היא הועברה במהירות לבית החולים לחיות בר, המשותף לספארי ברמת גן ולרשות הטבע והגנים, שם אובחן אצלה וירוס והיא אושפזה לטיפול.

אף שהגירית היא מהטורפים הנפוצים בישראל, היא פעילה בלילה והסיכויים להיתקל בה קלושים מאוד. מפגשים עם גיריות לצערנו מתרחשים בעיקר כשהן נפגעות מדריסה בכבישים. במהלך היום הן מסתתרות בתוך מחילות תת-קרקעיות מסועפות שהן חופרות לעצמן, ולכן חסר עדיין מידע בסיסי על הביולוגיה ועל האקולוגיה של גיריות בישראל.

ומה עם הגירית שלנו? לפני כשבועיים, לאחר חודש של טיפול באשפוז, הוחלט בעצה משותפת עם רשות הטבע והגנים שהיא מוכנה לשחרור חזרה אל הטבע. לפני השחרור הצמדנו לגירית מכשיר GPS באמצעות רתמה ייחודית במטרה לעקוב אחריה, לוודא שהיא שורדת בטבע וללמוד על חייה המסתוריים. היא שוחררה סמוך למקום הימצאה ובמשך כשבועיים, קיבלנו נתונים שוטפים על מיקומה (ראו תמונת נושא בראש הכתבה). מישדור בעלי חיים הפך נפוץ  במרוצת השנים. אולם, אצל הגיריות זה כלל לא עניין שבשגרה. למעשה זהו אחד ממאמצי המישדור הראשונים בישראל של גירית וההתרגשות הייתה גדולה. השאיפה הייתה שבזכות גירית זו נוכל סוף-סוף לגלות מידע משמעותי על אורחות חייהן, להבין את היקפי מרחב המחיה שלהן, את מרחקי התנועה והתזונה שלהן.

אולם, לצערנו הרב, הגירית שלנו לא שרדה. אנו נמשיך לעקוב אחר הגיריות במטרה ללמוד יותר על בעל חיים מיוחד זה.

 

 

ואתם, במקרה שתיתקלו בגירית במצוקה, תזהו אותה לפי מבנה גופה השמנמן, פרוותה הגסה שצבעיה חום, שחור ואפור, רגליה הקצרות, העבות והחזקות, אפה הארוך וזוג אוזניה הקטנות והמעוגלות הבולטות מעל לראשה. במקרה כזה, התקשרו כמובן לצוות חיות הבר של רמת הנדיב כדי שיגיע לתת לה טיפול, או התקשרו למוקד רשות הטבע והגנים במס' 3639*.

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום