• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

סיכום סדנת ניטור ביוגיאוכימי

סיכום סדנת ניטור ביוגיאוכימי

בנובמבר האחרון התקיים ברמת הנדיב יום עיון בנושא: ניטור ביוגיאוכימי - כלי למעקב אחר מצב המערכת האקולוגית ותפקודה בתנאים משתנים של אקלים וממשק. לצד כ-50 מומחים וסטודנטים מישראל, הוזמן ליום העיון מומחה בעל שם עולמי,  Prof. Terry Chapin  - אקולוג באוניברסיטת אלסקה, חבר באקדמיה הלאומית למדעים של ארה"ב ונשיאה לשעבר של האגודה האקולוגית של ארה"ב. לפרופ' צ'אפין ניסיון רב שנים בניהול מחקר ארוך טווח בתחום הביוגיאוכימי, כולל במערכות אקולוגיות ים תיכוניות, מהתקופה בה שימש כחבר סגל באוניברסיטת קליפורניה בברקלי.
מטרת יום העיון הייתה לבחון ולפתח מדדים ביוגיאוכימיים שונים ואת מידת התאמתם לניטור של מערכות אקולוגיות מנוהלות אדם תחת שינויים סביבתיים גלובליים, ולהזמין את אנשי המקצוע בתחום זה בישראל לחשיבה משותפת.
החל משנת 2003 מופעלת ברמת הנדיב תכנית לניטור ארוך טווח (LTER). מטרת המאמץ הניטורי היא לקבל מושג בזמן אמת על מצבה של המערכת האקולוגית המקומית לנוכח שינויים סביבתיים (אקלים, בצורת, שריפה) או הפעלת ממשק אקטיבי (רעיה, כריתה).
במסגרת זו מנוטרים כיסוי והרכב חברת הצומח, דינאמיקה של אוכלוסיות בעלי חיים מרכזיות, השפעות נופיות של ממשק הרעייה ועוד. כחלק ממאמץ זה, בחנו בשנים האחרונות גם סדרה של משתנים תפקודיים-אקוסיסטמיים (כמו פירוק והצטברות נשר עלים, תכולת נוטריינטים בעלים) במטרה ללמוד ולהבין תהליכים מרכזיים בשיחייה ובחורש ברמת הנדיב והשפעת רעייה עליהם. 
ביום העיון הוצג הניטור הביוגיאוכימי הנערך ברמת הנדיב ע"י החוקרים ד"ר ז'וזה גרינצוויג וד"ר יעל נבון (החל משנת 2008) ונסקרו מחקרי שדה שונים שנערכו בתחום זה בארץ.  בהמשך, נערך דיון בשאלה המרכזית: לנוכח שינויי האקלים ופעולות האדם, מהם המדדים המתאימים והנכונים ביותר למעקב אחר מצב המערכת האקולוגית ותפקודה במערכת האקולוגית היבשתית בישראל? 
בחשיבה משותפת ניסינו למצוא מדדים אשר יהיו רגישים לשינויים כך שישמשו אינדיקטור מתאים למצב המערכת המקומית, גורמי הבקרה, התהליכים המרכזיים, הכוחות והמנגנונים המניעים אותה, ויאפשרו חיזוי לעתיד, זאת כמובן במסגרת תקציבית וניהולית ישימה. ברור, כי לא ניתן לנטר הכול. 
בדיון עלו רעיונות שונים כמו בניית מערכת לניסוי מבוקר שייתן מענה לחלק מהשאלות עליהן אנו מבקשים לענות במסגרת הניטור, שימוש במודלים ובכלי חישה מרחוק וניתנה תשומת לב מיוחדת לחשיבות הלימוד של מאזן הפחמן ושל השפעת גורמים שונים על מאזן המים של המערכת. בדיון עלו גם חשיבות קנה המידה של השינויים, הצורך בהתייחסות לאירועים קיצוניים או חריגים, כמו גם מציאת הדרך לשילוב הקהילה בניטור.

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום