• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

סופגים השראה באסטוניה

סופגים השראה באסטוניה

נציגי ה-Junior Rangers של רמת הנדיב נפגשו באסטוניה עם עמיתיהם ממדינות אירופה וחלקו עימם חוויות ורעיונות לפעילות שמירת טבע בפארקים

זו השנה השנייה שרמת הנדיב שולחת נציגים מטעמה למחנה הבינלאומי של היורו-פארק, המיועד לפקחים צעירים מכל אירופה. המחנה מארח מִדי שנה בני נוער מרחבי אירופה, במטרה להכיר Junior Rangers (פקחים צעירים) מארצות אחרות וללמוד מהם על פעילותם תוך רכישת מיומנויות שטח נוספות. המחנה מנוהל על ידי הנהלת היורו-פארק ומתארח כל שנה במדינה אחרת. השנה הוא התקיים בפארק לאהמה שבאסטוניה (The Lahemaa National Park), והשתתפו בו נערות ונערים מתשע מדינות, הפועלים לאורך השנה למען שמירת הטבע בשמורות ובפארקים באזורי מגוריהם. הנציגים הישראליים היו שיראל אקנין ויואב בושמיץ, חברי ה- Junior Rangersשל רמת הנדיב. את המשלחת הישראלית ליוותה נינה הנגבי מרמת הנדיב.

תוכנית ה-Junior Rangers ברמת הנדיב היא חלק מתוכנית בינלאומית של מעורבות נוער בפארקים ובשמורות טבע והיא מוּכרת כמסלול למעורבות חברתית בבתי הספר. בתוכנית משתתפים תלמידי כיתות י'–י"ב שאוהבים טבע ופעילות בשטח וחשוב להם לשמור על חיות הבר. זוהי קבוצה של נוער אקטיביסטי הפועלת יחד במגוון דרכים להגברת המודעות לשמירה על הפארק, הן בהסברה והן בעבודות השוטפות במרחביו.

הפארק הלאומי לאהמה, שבו כאמור התקיים המחנה, ממוקם בצפון אסטוניה ושטחו משתרע על פני 725 קמ"ר! לאהמה הוא אחד הפארקים הלאומיים הגדולים ביותר באירופה. אמָנַת הפארק קוראת לשימור, למחקר ולקידום הנופים, המערכות האקולוגיות, המגוון הביולוגי והמורשת הלאומית של צפון אסטוניה.


לאהמה הוא אחד הפארקים הלאומיים הגדולים ביותר באירופה

במסגרת המחנה השתתפו הנערות והנערים במגוון פעילויות חוויה ולימוד ברחבי הפארק וזכו להדרכות איכותיות מאנשי מקצוע מובילים בתחומם. הם יצאו לטיולים רגליים, רכבו על אופניים, השיטו סירות, השתתפו בפעילויות צפָּרוּת, ניטרו עטלפים ויונקים אחרים, ועבדו ביערות המהממים של אסטוניה. נוסף על כך, הם למדו להדליק אש ביער, ניגנו בכלי נגינה סביב המדורה, למדו לרקוד ריקודים אסטוניים ועממיים אחרים, לימדו זה את זה משחקי חברָה ממדינות אחרות, ביקרו בבית הנשיאה ובמוזיאונים, למדו על התרבות האסטונית ואכלו בשפע תותי בר ואוכמניות מהטבע.

כמו כן, היווה המחנה מרחב לשיתוף ידע ולפיתוח רעיונות מגוונים לתוכנית ה-Junior Rangers. מִדי ערב נחשפו המשתתפים לפעילויות הנעשות בפארקים מכל רחבי אירופה, דרך פרזנטציות שהציגו נציגי המדינות. בתום הפרזנטציות הגישו המשלחות מאכלים אותנטיים מארצות מוצאם וכיבדו את כל המשתתפים. הנגבי, המנטורית שכאמור ליוותה את הנערים מטעם רמת הנדיב, סיפרה שהם הציגו את הפעילות בצורה מרשימה ומכובדת, וזכו להתלהבות רבה כשחשפו את השימוש באפליקציית Survay 123, המשמשת את רמת הנדיב לניטור ולתיעוד מידע הקשור בפארק, כמו עקבות של בעלי חיים ו"מִפגעים" בשטח. ייחודה של האפליקציה בכך שהוא מציג את המיקום המדויק של המִפגע על המפה. כמו כן, סיפרה הנגבי, כולם התפעלו מהעובדה שבני הנוער אצלנו מגיעים לפעילות מִדי שבוע, בעוד שבמדינות האחרות מדובר בכמה מפגשים בשנה. "היה מרגש לראות את בני הנוער מאיטליה, מספרד, משוודיה ועוד 'שוברים שיניים' באנגלית ובכל זאת מתַקשרים, כשהמכנה המשותף הוא אהבה לטבע. ואכן, השהייה בטבע פשוט מרפאת, בוודאי במחוזות הטבע היפים שיש למדינה שלנו להציע", הוסיפה.


במסגרת המחנה השתתפו הנערות והנערים במגוון פעילויות חוויה ולימוד ברחבי הפארק וזכו להדרכות איכותיות מאנשי מקצוע מובילים בתחומם

שיראל אקנין מספרת בהתלהבות על החוויה: "זו חוויה שאזכור לתמיד. הכרתי אנשים וחברים חדשים, שפות ותרבויות חדשות, מנהגים ומדינה חדשה. מי ידע שאסטוניה כזו מעניינת?! טבע מדהים, שלא ידעתי שקיים, מְמדים עצומים של יער ומים. חוויה זו פתחה בפניי דעות והשקפות עולם חדשות ולימדה אותי הרבה דברים גם על עצמי".

באשר להבדלים בין הפארק הקטן שהיא מגיעה ממנו לבין הפארק האירופי הענק אמרה שיראל: "למרות שפארק הטבע רמת הנדיב קטן ושונה מהפארקים אחרים, הגדולים, הרחבים והמגוונים, הבנתי עד כמה הוא עשיר ועד כמה אני אוהבת אותו וגאה להמשיך גם בשנה הבאה להתנדב ולהדריך בו".

תוכנית הפקחים הצעירים ברמת הנדיב מעודדת קשר בין תלמידי האזור לפארק ומעניקה להם חוויה ייחודית המחברת אותם לעשייה בעולם האמיתי. מידת המחויבות שלהם לתוכנית עולה על כל הציפיות והם מבקשים להגיע גם בחופשות ותורמים הרבה מעבר למה שנדרש מבחינת משרד החינוך.


הנציגות הישראלית

תלמידי כיתות י' ו-י"ב מהאזור המעוניינים להצטרף לתוכנית בשנת הלימודים הקרובה, מוזמנים להיכנס לקישור: http://bit.ly/JuniorRangers2019

 

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

 

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום