• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

ניטור ארוך טווח של צומח עשבוני

החוקרת במהלך הניסוי
ליאת הדר
הצומח ברמת הנדיב עשיר ביותר ומגוון במיוחד. רשימת מיני הצמחים הגדלים ברמת הנדיב כוללת כ-670 מינים, המהווים כרבע ממיני הצמחים בישראל. ברשימה ניתן למצוא גם מינים המוגדרים כנדירים בקנה מידה ארצי, וחלקם כמו מרוות אייג או הדוגון הירושלמי אף מוגדרים כמינים "אדומים" הנמצאים בסכנת הכחדה עולמית.  
על מנת לבחון את מצב המערכת האקולוגית בפארק הטבע ולנהל את השטח באופן שישמר את המגוון הביולוגי המקומי בצורה הטובה ביותר, נחנכה ברמת הנדיב בספטמבר 2003 תכנית ל"מחקר אקולוגי ארוך טווח". בכך הצטרפה רמת הנדיב לרשת של תחנות מחקר הפזורות ברחבי העולם והמנסות לעקוב אחר שינויים ותהליכים במערכת האקולוגית בטווחי זמן ארוכים. במסגרת זו נערך ברמת הנדיב מעקב רציף (ניטור) אחר משתנים ואורגניזמים שונים בעלי משמעות אקולוגית. 

מעקב אחר הצומח ברמת הנדיב מתבצע אחת לשנתיים בשיא עונת הצמיחה, על ידי צוות בוטנאים מיומן בסיוע סטודנטים ומתנדבים. אנו מנטרים את הצומח בשתי רמות - עושר ומגוון המינים, מדדים מקובלים המבטאים את מספר המינים בשטח והשפע היחסי של כל אחד מהם, והרכב הצומח, המנסה לבדוק אילו מינים או קבוצות מאפיינים את הצומח באותה שנה (צמחי בצל ופקעת, דגניים, קטניות, מטפסים ועוד).

ניתוח הנתונים מתמקד בשינויים בצומח במרחב הפארק, תוך השוואה בין אתרים שונים  - חורשות נטועות, חורש טבעי, שיחייה פתוחה ובין אזורים הנתונים למשטרי רעייה שונים  - רעיית בקר, עיזים או ללא רעייה. השינוייים בזמן נלמדים תוך השוואת מגוון והרכב הצומח באותן חלקות בשנים שונות.

העבודה נמשכת כשבועיים ימים, בהם מזוהים מיני הצמחים הגדלים בחלקות השונות ומוגדרים מינים חדשים שהופיעו באותה שנה. בכל שנה נוספים מינים לרשימה וחלק מהמינים שהופיעו בשנים קודמות אינם מופיעים. את היעד של שמירה על כל 670 המינים שברשימה לא ניתן "להחזיק ביד" בנקודת זמן יחידה. יעד זה מושג לאורך זמן, תוך שמירה על מגוון בתי גידול ונופים בפארק. 

לסיכום עונת ניטור הצומח העשבוני 2018

שדה דרדרים

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום