• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

מרחב למידה מעצים

משתתפים בהשתלמות למידה על עצים כמרחב למידה

הם השכנים הכי טובים שיכולנו לבקש, אבל אנחנו נוהגים בהם כבמובן מאליו. אחת לשנה, בט"ו בשבט, אנחנו מעמידים אותם בקדמת הבמה, נזכרים בתרומתם העצומה לחיינו, אך למחרת חוזרים לסורנו, והרי הם כאן כדי להישאר וכולנו יכולים להרוויח מהם יותר

רבות מדברים במחוזותינו על למידה משמעותית בגישה חווייתית. תוכניות לימודים קמות ונופלות ואנשי מקצוע שוקדים דרך קבע על תהליכי למידה. אך לעיתים אנחנו שוכחים ש"המטבע נמצא ממש מתחת לפנס", או מתחת לעץ, על ידו ובתוכו. העובדה שלעצים תרומה חיונית לאדם ולמערכת האקולוגית ידועה לרובנו, אך מסתבר שבאמצעות העצים ניתן ללמד מגוון רחב של תחומי דעת ולא בהכרח תחומים אקולוגיים. כן, כן, אפילו שיעורי חשבון.

ברמת הנדיב מתקיימת השתלמות חינוך במרחבים טבעיים, שהיא תהליך פיתוח מקצועי המיועד למורים מתחומי דעת שונים המבקשים להפוך את גינת בית הספר או מרחב טבעי קרוב – למרחב למידה. החודש התארח בהשתלמות ישראל גלון, מנהל אגף פרחים והנדסת הצומח ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר. גלון פתח עבורנו חלון לעולמם הקסום של העצים שסביבנו. למדנו שהאוויר שאנו נושמים איכותי הרבה יותר כשאנחנו בסביבת עצים: הם קולטים ממנו את הפחמן הדו-חמצני ומייצרים חמצן לנשימה. נזכרנו עד כמה הם מצִלים ומקררים את הסביבה בימי הקיץ הלוהטים בארצנו, גילינו ש"בית על העץ" אינו רק חלומו של כל ילד, כי אם המציאות הטבעית של ציפורים, פרפרים ובעלי חיים אחרים שקובעים בו את בית הגידול שלהם. וכמובן, לא שכחנו עד כמה הנוף העירוני שלנו מתקשט ומשתדרג בזכותם.

אולם, מעבר לתרומה הטבעית של העצים, גילינו שניתן להפוך את העצים שבקרבתנו למרחב למידה מעצים שמספק לנו כלים כל כך זמינים ללמידה ולפליאה במגוון תחומי הלימוד. ברגע שהבַנו שהעץ שמאחורי הכיתה יכול בקלות להחליף את הלוח ואת המצגת הדיגיטלית שבתוכה, החלטנו לפתח במשותף יחידת לימוד בנושא עצים בתחומי דעת שונים – "עץ הדעת". התחלנו מחשיבה על סיור פליאה המאפשר לנו להתבונן בעצים כפי שמעולם לא התבוננו בהם קודם; להפעיל את הדמיון ולהתחבר לעולם הנסתר מן העין. פתאום הבנו שחישוב היקף הגזע של העץ, או שטח העלה, מאפשרים לנו להבין הלכה למעשה את המושגים ה"יבשים" בחשבון. אם נעודד כתיבת סיפור על העץ, נשיג גם מקורות השראה וגם נרוויח תרגול באלמנטים של השפה בדרך פחות מסורתית. מכאן, הדרך לפיתוח רעיונות חדשים ויצירתיים הלכה והתקצרה ואנו נמשיך ונשקוד על פיתוחם.

השתלמות עץ הדעת בכיתה
גלון פתח עבורנו חלון לעולמם הקסום של העצים שסביבנו

במהלך השנה נעלה לאתר רמת הנדיב את תוצרי המורים ונייצר "בנק" של מתודות שיאפשר לכלל מורי הסביבה לקבל רעיונות וליישם מפגשי למידה חווייתיים ומרתקים סביב עצים. אנו ממליצים לכל אנשי החינוך באזורנו לצאת מדי פעם להפסקות מהמציאות הווירטואלית שהשתלטה עלינו, ויחד עם תלמידיהם לחוות בכל החושים את הדבר האמיתי.

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום