• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

"מראית עין" – תערוכת צילום ייחודית ברמת הנדיב

נוף פגוע מבעד לצבר

בואו לראות כיצד נראה מרחב השותפוּת לקיימות אזורית בעיניהם של בני נוער מאזור השותפוּת. דרך עדשת המצלמה חקרו הנערות והנערים את הסביבה, והתוצאות בחלקן מעודדות ובחלקן מטרידות במהותן, אך כולן מרהיבות באיכותן

נוף פגוע מבעד לצבר, מעוף הציפור באוויר מזוהם, פסולת במקום חוף – אלה רק כמה מהנושאים העולים מתוך יצירותיהם המרהיבות של תלמידי תיכון מבתי ספר שבמרחב השותפוּת, שקובצו לתערוכה מגובשת ומרשימה. התערוכה מוצגת כעת במרכז המבקרים ברמת הנדיב, והיא פרי תכנית חינוכית שיזמה צאלה שחם, מדריכה ארצית לג"ג אדם וסביבה ומורה בבית הספר המשותף חוף הכרמל, בתמיכת השותפוּת לקיימות אזורית.

מטרת התכנית לעורר את התלמידים להתבוננות ביקורתית בסביבת מגוריהם דרך הפריזמה של נושאי הקיימות. לאחר שנחשפו לתכנים העיוניים, יצאו התלמידים, מצוידים במצלמות, לחקור בעיניהם את סביבת מגוריהם ולזהות את סוגיות הקיימוּת הרלוונטיות לה, בהתאם לתכנים שלמדו. דרך עדשת המצלמה נתן כל תלמיד פרשנות אישית ויצירתית לממצאים שגילה. מדובר בדרך למידה חווייתית ומשמעותית, המחייבת את התלמידים להרים את הראש מהסמארטפון, לפקוח עיניים לנעשה סביבם ולהביע עמדה ביקורתית בדרך יצירתית.

תוצרי התכנית, התצלומים המוצגים בתערוכה, מפתיעים ומעניינים, ומציגים מגוון התייחסויות מרתקות להשפעת האדם – לחיוב ולשלילה – על סביבתו, תוך התייחסות לדיאלוג שבין הסביבה הטבעית למרקם האורבני. עוצמתה של התערוכה באוסף המרשים של נקודות המבט המתלכדות לכדי מכלול מרתק המשקף את רגישותם של התלמידים למתרחש בסביבתם. זהו פסיפס אזורי המנכיח באופן אסתטי הן את ייחודו של המרקם הנופי האופייני למרחב השותפוּת והן מפגעים סביבתיים שנוצרו בידי האדם. התערוכה מאירה בגוונים חדשים את כל מה שעין השגרה התרגלה אליו ומאפשרת לנו לעצור לרגע ולהביט באופן אחר על סביבתנו, ואולי אף לקום מהספה ולעשות מעשה.

מציגים בתערוכה: תלמידי כיתה י"א ממגמת גיאוגרפיה, אדם וסביבה מבית הספר המשותף חוף הכרמל בהובלת צאלה שחם; תלמידי כיתה י' ממגמת אמנות מאורט בנימינה בהובלת נעמי ארגס; תלמידי כיתה י"ב ממגמת מדעי הסביבה מתיכון אל-מנרה מג'סר א-זרקא בהובלת ג'איזה ג'ורבאן ותלמידי כיתה י"א מתיכון המושבה מזכרון יעקב במסגרת פעילות מעורבות חברתית.
התערוכה המוצגת ברמת הנדיב כוללת 22 יצירות מתוך התערוכה המלאה (הכוללת 64 תצלומים), ובהמשך תוצג כתערוכה נודדת באירועים שונים במרחב השותפוּת לקיימות אזורית. כמו כן, היא תועלה לאתר השותפוּת לקיימות אזורית במטרה לאפשר נגישות נוחה לכולם.

להלן קישור לתצלומים:

https://www.facebook.com/events/204714110252711/?active_tab=discussion

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

התערוכה במרכז המבקרים

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום