• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

מספיק עם החזירות הזו...

מספיק עם החזירות הזו...

חוברת אינטרנטית ראשונה מסוגה, מרכזת מידע מקיף מהארץ ומהעולם על הגידול באוכלוסיית חזירי הבר, על הקונפליקטים עם האדם ועל השיטות הרלוונטיות ביותר להתמודדות עם הבעיה. את החוברת כתב וערך אחיעד דוידסון גילרון, דוקטורנט העוסק במחקר בנושא ברמת-הנדיב ובאזור בקעת הנדיב. החומרים בחוברת מובאים בשפה נגישה, כך שתאפשר לכל הגורמים ברשויות הרלוונטיות להיעזר בהם לצורך גיבוש מהלכים להתמודדות עם הבעיות המקומיות שנגרמות עקב התפשטות חזירי הבר לאזורי מגורים ואזורי חקלאות. 
לקריאת החוברת במהדורה מקוונת – לחץ כאן 

דוידסון גילרון, עוסק מזה כשנתיים בחקר הנושא. במהלך עבודתו הבין שקיים בארץ חסר במידע מקיף ומעמיק בנושא, הן ברמת הנתונים והיקפי הבעיה והן ברמת דרכי ההתמודדות עמה. מעבודתו עולה כי דרכי ההתמודדות מאד מגוונות ולא בכל מקרה מתאימה אותה שיטה. במסגרת החוברת דרכי הפעולה שלהם ערך דוידסון מיפוי מקיף של כל האפשרויות והשיטות בהתאם לתנאים הרלוונטיים המאפיינים כל מקרה לגופו. כך שהגורמים המקצועיים ברשויות יוכלו להפיק מהמידע את המירב ולהתאים את בצורה המיטבית.

כידוע, בארבעים השנים האחרונות, עלתה במידה משמעותית צפיפות האוכלוסייה של חזירי הבר באזורים רבים בעולם, ביניהם אזור הים התיכון ובכללו ישראל. בנוסף, הרחיבו חזירי הבר את תפוצתם הגיאוגרפית לאזורים חדשים. עקב יכולתם של חזירי הבר לשגשג באזורים שבקרבת האדם, הם פולשים לעיתים לשכונות בערים וביישובים. תופעה זו עלולה לגרום לבעיות כמו התפרצות מגפות בבעלי חיים ובבני אדם, התנגשויות עם כלי רכב, ירידה בעושר ובשפע של צמחים ושל בעלי חיים, והגדלת הנזקים לחקלאות.

החוברת מרכזת סקר ספרותי נרחב הכולל מידע לגבי תפוצה, תזונה, מבנה חברתי ורבייה, תחום המחיה ודפוסי התנועה במרחב של חזירי הבר; גידול באוכלוסיות חזירי הבר ובתפוצתם וקונפליקטים עם האדם; השפעות הציד על ההתנהגות של חזירי הבר; התמודדות עם חזירים בשיטות ממשקיות שיושמו ברחבי העולם ובישראל; ניטור ההשפעות של פעולות הממשק על אוכלוסיית חזירי הבר; היבטים של קבלת החלטות להערכת אפשרויות הממשק השונות; רקע על חזירי הבר בישראל ואודות מחקרים שונים שנערכו, ביניהם ברמת הנדיב, במטרה לאסוף מידע נוסף על אוכלוסיית חזירי הבר החיה בסביבה; פערי ידע ואתגרים.           

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום