• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

מכרסמים לארוחה לילית

תנשמת

התנשמות בשירות הלוחמה הביולוגית

המכרסמים נחשבים בין המזיקים המשמעותיים ביותר לשטחי חקלאות. אז איך נפטרים מהם בלי להציף את הגידולים, שבסופו של דבר מגיעים לצלחת שלנו, בחומרי הדברה כימיים? הכירו את התנשמת – עוף דורס לילי בעל יכולות ציד מרשימות הניזון בעיקר ממכרסמים, כמו חולדות, עכברים ונברנים. התנשמות הוכחו כאמצעי יעיל ומשתלם כלכלית למניעת מרבית הנזק ממכרסמים, הן לגידולים והן לצנרת ההשקיה. כשמביאים בחשבון שזוג תנשמות צד 2,000 מכרסמים בשנה(!), לא פלא שחקלאים רבים רואים בתנשמת מדביר ביולוגי יעיל.

כדי שהתנשמת תאכל דווקא את המכרסמים המזיקים בשדות ולא במקומות אחרים, יש למשוך אותה אל השטחים החקלאיים, וזאת על-ידי בניית תיבות קינון המתאימות לתנשמות והתקנתן בשדה או במטע בגובה 2.5 מטרים מעל הקרקע.

השימוש בתנשמות כמדביר ביולוגי בחקלאות בארץ החל בשנות ה- 80 בעמק בית שאן והתרחב לחלקים שונים בארץ. כיום פזורות ברחבי הארץ כ-3,000 תיבות קינון לתנשמות. עם זאת, דווקא באזור חוף כרמל ובקעת הנדיב מספר תיבות הקינון שהציבו החקלאים הוא נמוך יחסית.

בשנה החולפת החלו חקלאי האזור יחד עם השותפות לקיימות אזורית, במיזם הצבת תיבות קינון בשטחי חקלאות. במסגרת זו הוצבו למעלה מ-20 תיבות קינון חדשות שיפחיתו את היקף הריסוסים בשדות וימנעו נזקים לחקלאות. למיזם האזורי גם ערך חינוכי רב – תלמידים מכפר הנוער "ימין אורד" התגייסו לבניית תיבות קינון איכותיות מעץ מלא בהדרכתה של עומר מרזל. התיבות מוצעות לחקלאים בעלות סמלית, כאשר ההתקנה היא באחריות החקלאים. את החקלאים מלווה צוות השותפות ולכל חקלאי נערך סיור מקצועי לאיתור הנקודות המתאימות להתקנת תיבות קינון. עד כה בוצעות התקנות בניר עציון, בת שלמה, בנימינה, גבעת עדה, זכרון יעקב וביישובים נוספים בחוף הכרמל. את המיזם מובילות הוועדות החקלאיות חוף הכרמל ובנימינה–גבעת עדה.

צוות רמת הנדיב ואנשי מיזם התנשמות הארצי יעקבו בשנים הבאות אחרי הצלחת הקינון במטרה לוודא שהן צדות בעיקר מכרסמים המזיקים לחקלאות ולא חיות בר נדירות. כחלק מהמיזם הוצבו בעונת הקינון האחרונה (פברואר–יוני 2018) תיבות קינון ברחבי גני רמת הנדיב. מבדיקת הצנפות של התנשמות (חלקים בלתי מעוכלים ממזון הציפורים) עלה כי מזונן העיקרי ברחבי הגנים הוא חולדות – נתון מעודד לגבי הבאות.

נערים בונים תיבת קינון
מיזם אזורי עם ערך חינוכי רב

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום