• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

מחזירים את הצמחייה לקדמת הבמה

נוף מעוצב בגנים

קורס חדשני וייחודי בנושא עיצוב צמחייה בנוף, התקיים השנה ברמת הנדיב

"הרבה נכתב על הגדרת מהותו של הגן הישראלי הייחודי, אך אחרי ארבעה דורות אנו עדיין מגששים וקשה להצביע על קווים אופייניים ליצירה מקורית..." לא נגזים אם נאמר שגם היום, בשנת ה-70 למדינת ישראל, מילותיו של שלמה אילן בספרו "הגן הפורה" עדיין אקטואליות. אנו מצויים עדיין בתהליך מתמשך של חיפוש אחר מהותו של הגן הישראלי הייחודי, כזה שיהיה הנכון למיקומנו בחבל הים-תיכוני, אבל גם לרוח הייחודית הנושבת בו ומחברת עבר, הווה ועתיד.

הסביבה האקלימית הקיצונית, הצפיפות ההולכת וגדלה, היעלמות צמחיית הבר מהסביבה הבנויה, הן רק חלק קטן מהנושאים שאִתם מתמודד מתכנן הנוף בישראל כמו גם בחלקים רבים בעולם במאה ה-21. מדינת ישראל מגוונת בנופיה – על התרבות, המורשת והאקלים האופייניים לכל אזור ואזור, אבל מבחינת תכנון הצמחייה, מקומות רבים נראים דומים מדי. לפיכך, אנו מאמינים כי תכנון צמחייה ההולמת את המקום ונובעת ממנו הוא ערך חשוב לעתיד הנוף הפתוח בישראל.

הפער הקיים בין הפתרונות החדשניים המוצעים בתחומי העיצוב, החומר והטכנולוגיה ובין תכנון הצמחייה בנוף והצורך בהעמקת הידע של אדריכלי נוף בתכנון צמחייה המתאימה לתנאי המקום ומעצימה את אופיו ואת רוחו הייחודית, הביאו את מתכננות הנוף ענת קאופמן, ליאת הדר ודפנה הלביץ' להכרה כי מדובר בלא פחות ממשימה לאומית וליוזמה לפתוח קורס בנושא.

בשיתוף רמת הנדיב ואיגוד אדריכלי הנוף, נפתח בפברואר האחרון קורס מקצועי בנושא עיצוב צמחייה בנוף בהיבטים של קיימוּת, שימושיות ואסתטיקה.

סיור בפארק הירקון
סיור בנושא "טבע עירוני ובתי גידול לחים בפארק הירקון"

לאחר שבעה מפגשים, 25 מרצים ועשרות הרצאות שונות, הסתיים בשבוע שעבר הקורס, שבו השתתפו 54 אנשי מקצוע מתחומי תכנון הנוף והסביבה. הקורס כלל ימי סיור בתל אביב, בירושלים ובכפר "כישורית" שבגליל, הרצאות שנועדו לתת כלים שימושיים ו"ארגז כלים" למתכנן לצד הרצאות העשרה של חוקרים ואנשי רוח ומפגשים עם מתכננים מהשורה הראשונה בישראל. את הקורס ליוותה התערוכה "נוף, ארץ" של הצלם הירושלמי יורם בוזגלו. הסופר מאיר שלו הרצה על ספרו "גינת בר" ועל התנסויותיו כגנן חובב ועורר במשתתפים השראה רבה.

אורח מיוחד בקורס היה אדריכל הנוף המוערך תומס דוקסיאדיס, המתמודד בעבודתו ביוון עם תנאי אקלים וסביבה הדומים מאוד לאלו הקיימים בישראל. דוקסיאדיס הציג בפנינו שימוש מעורר השתאות בצמחי בר מקומיים על דגמי הפיזור הטבעיים שלהם, פתרונות להשתלבות בנוף הפתוח ופיתוח גנים פרטיים וציבוריים בתפיסה מקיימת.

משתתפי הקורס בסיור בירושלים
סיור בעמק הצבאים בהדרכת עמיר בלבן:
טבע עירוני, ניהול מי נגר ויצירת בתי גידול מגוונים

הקורס עסק, בין היתר, בעקרונות עיצוב וקומפוזיציה, תכנון גגות ירוקים, קירות ירוקים וגופי מים, אומרת ליאת הדר, מנהלת תחום המחקר ברמת הנדיב. "למדנו על המתח בין שימור לפיתוח ועל המאמצים לשימור עצים קיימים במרחב העירוני לצד תכנון נטיעות חדשות, ועל גנים ותיקים והשתקפותם בראי הזמן. בין השאר שמענו על השפעת הסביבה על השלוֹמוּת (wellbeing) ועל בריאות הנפש, על שילוב צמחיית בר ובוסתנים מסורתיים בגינון, תכנון צמחייה ברצועות תשתית, ועוד", הוסיפה הדר.

התגובות החיוביות הרבות ממשתתפי הקורס, לצד בקשות לקורסים נוספים בתחום זה, עודדו את יוזמי הקורס ועוררו את התקווה כי בהשראתו יישמו אנשי המקצוע את עקרונותיו בשטח ויחזירו, הלכה למעשה, את הצמחייה לקדמת הבמה.

 סיור בגן העצמאות עם אדריכל הנוף צבי דקל
גנים וותיקים בראי הזמן: סיור בגן העצמאות עם אדריכל הנוף צבי דקל

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום