• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

מהו גינון טיפולי?

אנשים בגן רמת הנדיב במסגרת גינון טיפולי

גינון טיפולי התפתח במקומות שונים מכיוונים שונים. 

ניתן להצביע על שני זרמים עיקריים מהם צמח תחום זה : האחד הוא מקצוע הריפוי בעיסוק והשני תחום התרפיה ביצירה. 
ההגדרות לגינון טיפולי משתנות בהתאם, ולעיתים תפיסת התחום אינה מובחנת ומשלבת משני הזרמים. 
באנגליה, לדוגמה, מקובלת הגדרה שמנסה לשקף את הקשת הרחבה של הפעילויות המעורבות בקשר שבין צמח לאדם: "גינון טיפולי הנו תהליך באמצעותו היחיד מקדם את רווחתו תוך שימוש בצמחים ובגינון. דבר זה מושג תוך מעורבות אקטיבית ופסיבית כאחד."

גם בארצות הברית מאומצת ההסתכלות הרחבה בהקשר של הגינון הטיפולי ומושג זה מתייחס להשפעה המבריאה ולהיבט התרפויטי שבעבודה בגינה, וכן לקידום רווחתם של המטופלים השונים. בהולנד וגרמניה רווחת התפיסה המשייכת את הגינון הטיפולי לקבוצת התרפיות ביצירה והבעה (מוזיקה, דרמה, ביבליותרפיה, תנועה ומחול). המטרה העיקרית של התרפיה, לפי תפיסה זו, מכוונת לטיפול נפשי ולכך שהמטופל לומד לכוון את חייו בדרך מספקת. השימוש בתרפיות ביצירה והבעה משמעותי במיוחד כשדרך טיפול הכרוכה בשיחות לא הובילה לשינוי הרצוי. 

מתוך תפיסה זו, התנסות חושית בגינון פונה לעולמו הפנימי של המטופל. בסיועו של המטפל המטופל יכול לשקף את התנהגותו או את תוצאות מעשיו. בדרך זו הוא משיג תובנה לגבי הבעיה ובאותו זמן, הוא לומד להתמודד עם הנטל ולמצוא דרכים לקבל את הבלתי נמנע. 

מאפיינים בעבודה בגינון הטיפולי

לעבודה עם חומרים חיים מאפיינים ייחודיים. למשל, יש השתנות תמידית, הופעה והעלמות: נביטה, צמיחה, הבשלת פירות, שלכת, קמילה, הפצת זרעים וכו'. החומר ה"חי" פועל כתומך וכמתנגד בו זמנית ולכן מהווה כלי טיפולי מוצלח לזיהוי ולהשלכה רגשית. תפקידו של המטפל לספק את הכלים הדרושים למטופל, ולהציע מבנה טיפולי מתאים. אף על פי שהמטפל מציג בפני המטופל מקום מוגן, או מעין "מגרש משחקים" שבו הוא יכול לפעול בחופשיות ובבטחון, הוא בהחלט משפיע על המתרחש. 

שרטוט הגבולות במרחב הטיפולי נוגע במהות הגינון: הצבה של מגבלות רבות יותר מציעה למטופל, באופן מפתיע, יותר אפשרויות והזדמנויות להתמודד עם קשייו ובעיותיו (החיצוניות או הפנימיות). לדוגמה: גיזום, המייצג שימת גבולות לצמח - מוביל לפריחה. 

מצד שני, גם לאי התערבות יש מקום בגינה הטיפולית. להתרת הגבולות. כשאתה מותיר את הטבע ללא התערבות, אינך נדרש לשלוט בעולם לזמן מה ויש בכך משום הקלה עבור המטופל. 

הרס ועיבוד, זריעה וקציר, מאמץ ורגיעה - בגינה הטיפולית יש תמיד שדה נרחב הפתוח לחקר הניגודים. על ידי בחינה של הקצוות ושל מה שביניהם, המטופל מקבל הזדמנות להתבוננות מחודשת בעצמו ביחס לסביבתו. 

למי מיועד הגינון הטיפולי?

כנתון ראשוני גינון טיפולי אינו מצריך תקשורת מילולית ולכן מתאים לטפל במגוון קשיים ובעיות, כמו גם בקשת רחבה של מטופלים (גם כאלה שאינם מסוגלים לתקשר ורבאלית). לעיתים תכופות בעיות אלה בעלות אופי נפשי קשורות לשלב מסוים במהלך החיים, המלווה בשיבוש מערכות יחסים וקשרים חברתיים, תלונות פיזיות, התמכרויות, ערעור שגרת יומיום, חינוך, למידה. לכן, שדה עבודתו של המטפל כולל מוסדות פסיכיאטרים, בתי חולים כלליים, מוסדות לבריאות הנפש, בתי ספר לילדים עם בעיות נפשיות, גני ילדים ובתי ספר לחינוך מיוחד ולקויות למידה, מרפאות המטפלות בהתמכרויות, מוסדות שיקומיים, בתי אבות ומוסדות גריאטריים, סיוע לעבריינים ולקורבנותיהם, עבודה עם מהגרים ופליטים. 

הפעילות יכולה להתבצע באופן פרטני או בקבוצה. 

מטופלים מכינים תמונת סוקולנטים

 

 

  מידע שימושי

  Opening Hours

  ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
  ימי ו': 08:00 - 14:00
  שבתות: 08:00 - 16:00

  Contact Us

  רמת הנדיב
  ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
  טלפון: 04-6298111
  פקס: 04-6293231
  info@ramathanadiv.org.il

  Directions

  הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

  היו הראשונים לדעת!

  דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
  היו הראשונים לדעת!
  הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום