• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

לצביה יש בעיה

לצביה יש בעיה

פגיעת רכב הותירה את ג'יזל, בהיותה בהריון, מוטלת פצועה לצד הדרך. למזלה, היא נמצאה בזמן, טופלה במסירות, התאוששה ושוחררה מהאשפוז. זה היה לפני כשלוש שנים. ואמנם, לצערנו, לא ניתן לומר שמאז חייה רק השתפרו והפכו מזהירים כשמה.
ג'יזל היא צביה החיה באזור רמת הנדיב בשטח שעתיד להתפתח כפארק היין. כמו שאר בני מינה, היא נאלצת לפעול בשטח מחיה שהולך ומצטמצם לאורך השנים תחת עומסי בינויי ופיתוח של שכונות וכבישים. לאחר שטופלה ושוקמה בבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים, שוחררה ג'יזל חזרה לטבע סמוך למקום בו נפגעה. מצלמות אוטומטיות שהוצבו בשטח קלטו את ג'יזל משוטטת עם העופר שלה שבינתיים הגיח אל העולם. 
לפני שחרורה הותקן על צווארה קולר עם משדר gps, אשר תיעד את מיקומה לאורך שישה חודשים. לאחר זמן זה הקולר נותק ע"י מנגנון פנימי ונפל לקרקע. בעזרת גלי רדיו מאתרים את המשדר, מפענחים את הנתונים שבו ולומדים על התנהלותה לאורך אותה תקופה. כך, ניתן היה לחשב את מועד ההמלטה, לפי זיהויי המיקום בו שהתה זמן ממושך, ככל הנראה כ-12 שעות. זה היה בקרבת שכונת נווה שרת שבזיכרון יעקב, בשטח שמיועד בתכניות לפיתוח "פארק היין". לעופר קראנו אריק, לאחר שנצפה לראשונה משוטט לצד אמו ביום פטירתו של הזמר אריק איינשטיין. לאחר כחודש של שיטוטים משותפים הפסקנו לראות את העופר עם אמו, וג'יזל נצפתה משוטטת לבדה, מה שמעיד על כך שככל הנראה אריק העופר לא שרד. 
בשבועות הראשונים להמלטה העופר מתחבא בעשב וכמעט שלא זז. האם, מתרחקת מהעופר בכדי שלא להסגיר את מיקומו, ושומרת עליו מטווח בטוח. מדי כמה שעות היא חוזרת להיניק. אלמנט ההסוואה של הצביות את העופרים הוא נושא מרתק בפני עצמו. מיד כשהעופר מגיח אל העולם, האם אוכלת את השליה ודואגת לכמה שפחות סימני ריח וזיהויי. 
לאחר כארבעה חודשים בהם נצמדים העופרים לאמותיהם, הם עוזבים ומתפנים לגיבוש הטריטוריה העצמאית שלהם. הנקבות לעומת זאת, נשארות עם האם ומצטרפות לקבוצתה. 

  

לאחר האובדן ג'יזל התעברה והמליטה שוב, ואיך אנחנו יודעים? מספר חודשים לאחר מכן, אנשי רמת-הנדיב ורשות הטבע והגנים חילצו עופר צעיר מאוד שהסתבך בגדר, ממש באזור שבו ג'יזל נדרסה. לאחר החילוץ העופר מושדר. והפלא ופלא, העופר הממושדר נצפה במצלמות כשהוא צמוד לאמו ג'יזל. לצערנו, גם במקרה זה הבשורות עגומות, שכן, זמן קצר לאחר מכן, המשדר אותר על הארץ והעופר נעלם. גם הפעם הסברה היא שהוא ככל הנראה נטרף על-ידי תנים. 
סיפורה של ג'יזל הוא רק דוגמא אחת מני רבות שחווה אוכלוסיית הצבאים השוכנת באזור רמת הנדיב.  אשר מאכלס אוכלוסיית צבאים. לצערנו, ממצאי הניטור של אוכלוסיית הצבאים מצביעים על מגמת של ירידה לאורך השנים. 
ברמת הנדיב עוקבים אחר אוכלוסיית הצבאים באופן שיטתי החל משנת 2003, במסגרת זו מנסים להעריך באופן שוטף את גודל האוכלוסייה ולעקוב אחר המגמות. המעקב מתבצע באמצעות שתי שיטות מרכזיות. האחת, בניסיון לזיהוי פרטני של צבאים בהתאם למגוון סימנים כגון: דפוסיי טבעות בקרני הזכרים. והשניה באמצעות "סקר רכוב" – תצפיות שמתבצעות תוך נסיעה ברכב בשטחים הרלוונטיים. הסקר מתבצע ארבע פעמים בחודש. את נתוני התצפיות מנתחים באמצעות מודלים סטטיסטיים מיוחדים מדי כמה שנים. בשנה שעברה הוערכה אוכלוסיית הצבאים באזור לפי שיטה זו בכ-40 פרטים בוגרים וצעירים ספורים. וזאת, לעומת הערכה של כ-90 פרטים לפני כעשרים שנה. 
כאמור, אחת הבעיות המרכזיות המאיימות על אוכלוסיית הצבאים היא הפיתוח המאסיבי אשר גם צמצם את אזורי המחיה שלהם וגם הפך את אזור רמת הנדיב למעין "אי מבודד" שמוקף מכל צדיו בבינויי וכבישים. מצב זה מונע כיום מהצבאים לעבור בחופשיות בין השטחים הפתוחים, למשל בין פארק הטבע רמת הנדיב לגבעות אלונה. כך נוצר ניתוק של אוכלוסיות הצבאים ובידודן, דבר שחושף אותן לסכנת הכחדה הן מסיבות אקראיות כמו התפרצות מחלות והן לסכנה שבהתרבות בתוך המשפחה, החושפת אותם למחלות גנטיות ולמומים בצאצאים שייוולדו. 
ובאשר לג'יזל, אנו מאחלים לה להמשיך להעמיד צאצאים בריאים שיזכו לאפשרות לעבור בין המרחבים הטבעיים בחופשיות ובבטחה. ולנו, בני-האדם, שנשכיל לאפשר להם זאת וליהנות מנוכחותם לצדנו לדורות.  

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום