• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

לימוד דפוסי המעבר של חיות בר בין רמת הנדיב והמרחב סביבה

מעבר בעלי חיים בשטחי רמת הנדיב

אדיב גל, אמיר ארנון, איריס ריינר, טלי גייגר, ליאת הדר

קיטוע של בתי גידול עלול לבודד אוכלוסיות קטנות של חיות בר ולהביאן לסכנת הכחדה מקומית. מסדרונות אקולוגיים - מעברים המאפשרים קישור פיסי לאוכלוסיות אחרות - מקטינים סכנה זאת, אך למרות שהקמתם דורשת השקעה כספית גדולה, מיקומם לא נבחר בהכרח על סמך הכרה של דפוסי התנועה של המינים שברצוננו לשמר, אלא על סמך שיקולים תכנוניים ותקציביים, ו”תחושות בטן"". פארק הטבע רמת הנדיב מוקף מצפון, דרום ומערב בבינוי, תעשייה ותשתיות תחבורה, וגבולו המזרחי הוא האזור היחידי שמאפשר כיום מעבר של חיות בר בינוניות וגדולות בין הפארק ושטחים פתוחים במרחב. מימוש תכניות להרחבת אזורי תעשייה ולעיבוי הכביש העובר בסמוך לגבול המזרחי של הפארק, עלול להביא לבידוד מוחלט של חיות אלו. מודלים דמוגרפיים-מרחביים עבור אוכלוסיות נבחרות ברמת הנדיב חוזים שבבידוד מוחלט רובן צפויות להיכחד. מודלים אלה איתרו גם רצועה בין צפון רמת הנדיב להר חורשן כמקום אופטימאלי ליצירת מסדרון אקולוגי לשטחים הפתוחים הסמוכים, הן מבחינת המרחק לשטחים פתוחים ואוכלוסיות שכנות, והן מהבחינות התכנונית והביצועית. כדי לתמוך בתהליכי קבלת ההחלטות והתכנון של הקמת המסדרון, בקשנו לבדוק האם באזור הרצועה המוצעת קיימת תנועה רבה של חיות בר, שתעלה את סיכויי המעבר לתפקד כמסדרון אקולוגי. 16 מלכודות מצלמה (camera traps) הוצבו על מעברים בגדר המזרחית בהם אותרה חצייה של חיות בר, והועברו למעברים אחרים מדי כ-3 חודשים, במשך שנה. בנוסף, בחנו נתוני דריסות לאורך הכביש מ-10 השנים האחרונות. בניתוח, חילקנו את הגדר למספר מקטעים על סמך מאפייני צומח ואופי הבינוי והחקלאות בצדו השני של הכביש, ובחנו את החצייה במקטעים השונים. התוצאות מצביעות על כך שמרבית החציות של הגדר והכביש הן של תנים. מינים בולטים נוספים הם חזירים, צבאים, דרבנים, שועלים וגיריות. עיקר החצייה נעשית במקטע הדרומי ביותר, ובמקטע המוצע למעבר יש פעילות נמוכה יותר, אך גבוהה מבשאר המקטעים. מהתוצאות עולה שכדי שהרצועה שאותרה כמסדרון האופטימאלי תתפקד היטב יהיה צורך בפעולות שיסיטו אליה את תנועת חיות הבר - שיפור תפקודה כמסדרון אקולוגי מחד, ומניעת מעבר באזורים אחרים מאידך.  
 
 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום