• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

לגימה קונספטואלית

חלק מתערוכת שנקר

תערוכת עיצוב בהשראת פסטיבל היין "כרמים וטעמים" תוצג ברמת הנדיב במסגרת אירועי הפסטיבל,  3–4 ביולי

בקבוקי יין מעוצבים, אריזות לבקבוקים, כוסות יין, כרזות, סרטוני וידאו למוצרים ועוד, יוצגו בתערוכה "לגימה קונספטואלית" במסגרת אירועי פסטיבל היין ברמת הנדיב, בתאריכים 3-4 ביולי 2019.

היצירות בתערוכה הן פרי עבודתם של סטודנטים במגמת עיצוב מדיה במכללת "שנקר הנדסאים". יותר מ-20 מעצבים גרפים משנה ב' בשנקר הנדסאים, השתתפו בפרויקט עיצוב קונספט ליקבי האזור לכבוד פסטיבל היין ברמת הנדיב, ומתוך יצירותיהם נבחרו עשר עבודות מצטיינות שיוצגו בתערוכה. תהליך העבודה כלל בחירת שם ייחודי ליין בהשראת גני רמת הנדיב והברון רוטשילד, עיצוב לוגו, תוויות לבקבוק, כרזות, אריזות, ספר מוּתג ויסודות נלווים, כמו כוסות ליין ומדבקות.

לדברי כפיר ממן, מרצה בכיר במכללת שנקר הנדסאים שיזם את הפרויקט, העיצובים מהדהדים את האלמנטים המקומיים ואת הדמויות הבולטות באזור: משפחת רוטשילד, שרה ואהרון אהרונסון, הצמחייה וחיות הבר המקומיות, גלריות לאומנות, ארט נובו ועוד. כחלק מתהליך היצירה בחרו המעצבים בצבעוניוּת ובטקסטורות האופייניות לסביבה: גוונים ירוקים, אדמה חומה, צבעי שמש ופרחים אדומים.

הסטודנטית אבישג כוכבי, המציגה בתערוכה, מספרת: "כשקיבלנו את הבריף מיד נזכרתי בספר 'אהבתה של גברת רוטשילד' מאת שרה אהרוני. הספר מגולל את סיפורה של גיטל, אשתו של מייסד שושלת רוטשילד, מאיר אנשל, ואת הקשיים, ההתמודדויות וההצלחות של המשפחה מהזווית הנשית של גיטל, שהייתה אישה מרשימה, חזקה וחכמה". כוכבי החלה לחקור על-אודות שאר הנשים שהיו במשך השנים במשפחת רוטשילד וגילתה את השפעתן הרבה לאורך הדורות. בעבודתה היא מבקשת לייצג על גבי הבקבוקים את הכוח ואת העוצמה של נשות המשפחה. "את עיקר ההשראה שאבתי מגיטל ומהברונית דורותי דה רוטשילד, שהייתה פילנתרופית אנגלית יהודייה, נשיאת פיק"א ופעילה למען היישוב היהודי בארץ ישראל". ואיך קושרים בין הנשיות העוצמתית לעיצוב בקבוקי היין? את החיבור בין העוצמה והאלגנטיות הנשית לקונספט העיצובי מצאה כוכבי בשניים מפרחי גני רמת הנדיב: "ציפור גן העדן - כדימוי ההולם את דורותי, ואירוס הארגמן - כדימוי המייצג את גיטל". לשני סוגי היין היא העניקה את שמותיהן של שתי הנשים, והפרחים נבחרו לעצב את הבקבוקים.

עיצוב הבקבוקים של אבישג כוכבי
בעבודתה, אבישג כוכבי מבקשת לייצג על גבי הבקבוקים את הכוח ואת העוצמה של נשות המשפחה

הסטודנט מתן בן יהושע, המקורב לתחום היין דרך עבודתו בתחום הקולינריה, אומר: "תמיד אהבתי לחקור את היסטוריית היין בארץ ובעולם. כשבישרו לנו על הפרויקט לקראת פסטיבל היין ברמת הנדיב, מיד התעוררו בי שאלות על מקומיוּת – הזנים המקומיים שלנו, היכן הכול התחיל". לאחר גיבוש זהות מוּתגית הבין בן יהושע כי מותג היין בעיצובו צריך ללבוש צורה אותנטית מקורית ישראלית. הוא ביקר באזור וחקר היבטים ויזואליים מתקופת הברונזה ועד לעידן שבו הֶחיָה הברון רוטשילד את תחום היין. את עיקר ההשראה לעיצוב המוצרים שאב מהתקופה הקדומה שבין הברונזה לאסלאם. "התהליך לימד אותי המון על תחום היין הישראלי המקומי ועל המגוון העצום של זני היין הארצישראליים", הוסיף בן יהושע.

תצוגה של הסטודנט מתן
לאחר גיבוש זהות מוּתגית הבין בן יהושע כי מותג היין בעיצובו צריך ללבוש צורה אותנטית מקורית ישראלית.

תודה לראש המגמה לעיצוב מדיה בשנקר הנדסאים, איל שטיינמן ותודה מיוחדת למנהל מכללת שנקר הנדסאים, האדריכל תמיר גרינברג על תמיכתם בפרויקט.

אז בין לגימה לטעימה במהלך ימי הפסטיבל, אתם מוזמנים לבקר בתערוכה וליהנות מעיצובים מקוריים ומעוררי השראה.

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום