• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

חשמל

חלון מואר במרכז המבקרים

הקיימּות בנושא החשמל ברמת הנדיב מתבססת על חיסכון ועל אנרגיה סולרית. לשני עקרונות אלו חשיבות בצמצום טביעת הרגל הפחמנית שלנו, שכן החשמל שאנו צורכים מיוצר בתחנת כוח פחמית המשפיעה לרעה על זיהום האוויר.

להלן פירוט פעולות החיסכון וההתייעלות  הננקטות ברמת הנדיב:

 • תאורה - את מרכז המבקרים אנו מאירים באור יום בזכות תכנון מיוחד של גג המבנה. האור חודר מבעד לזכוכית שהותקנה במרווח, בין שיפועי הגג, לאורכו של מרכז המבקרים. לפי אותו עיקרון של שימוש באור טבעי התקנו light-Sky במשרדים ששופצו לאחרונה. בשאר המשרדים ובמתחם קבר הברון הותקנה תאורת לד חסכנית בחשמל. נוסף על כך, התקנו מאווררים סולריים במחסנים ופנסים סולריים לתאורת חוץ בלילה. הפנסים הותקנו באתר סביב מרכז המבקרים, בגן המשחקים, בגן טביעת הרגל, באתר הפיקניק, באזורי החניה ובהיקף האזור התפעולי של רמת הנדיב. 
   
 • גלאי תנועה - בכיתות ובאודיטוריום הותקנו גלאי תנועה. כשאין תנועה של אנשים מעל לשעה, המערכת מכבה את התאורה, את המקרן ואת המזגנים אם שכחו לכבותם.
   
 • פאנלים סולריים - על גבי כמה גגות התקנו פאנלים סולריים לייצור חשמל. לפי ההסדר הקיים בישראל, החשמל שמיוצר בפאנלים הללו מועבר לחברת חשמל שמצידה מזכה אותנו בהתאם. בפאנלים אלו אנו מייצרים כ-14,000 קו"ש חשמל בשנה.
   
 • משאבות מים - בגן הוורדים ובגן המפלים פועלות מזרקות המופעלות בעזרת משאבות. כדי למנוע בזבוז חשמל הסדרנו את פעילות המשאבות בעזרת שעון שבת, כך שיפעלו רק בשעות שבהן פתוח הגן למבקרים.
   
 • מקררים ומקפיאים - במסעדה הותקנה מערכת ניטור טמפרטורה למקררים ולמקפיאים הנמצאים בחדרי הקירור ובחדרי האוכל. מערכת זו כוללת חיישנים השולחים התרעה כאשר הטמפרטורה נעה אל מחוץ לטווח של 0–18 מעלות צלזיוס. ההתרעה מאפשרת הגעה ותיקון מידיים, וכך מצד אחד נמנע בזבוז חשמל כאשר הטמפרטורה נמוכה מדי ומצד אחר נמנעת השלכת אוכל כאשר היא גבוהה מדי.
   
 • מיזוג אוויר - כדי לחסוך בחשמל בחרנו להתקין במרכז המבקרים מערכת גאותרמית חדשנית לקירור האוויר במבנה. זוהי מערכת המבוססת על העובדה שטמפרטורת הקרקע בעומק 2 מ' ויותר נותרת קבועה ועומדת על  21.7 מעלות צלזיוס, ולכן מים חמימים המוזרמים לעומק הקרקע מתקררים בכ-5 מעלות ואילו מים קרים המוזרמים אל עומק הקרקע מתחממים. מערכת משוכללת זו כוללת שתי מערכות מים נפרדות וסגורות, הנפגשות ביחידה הנקראת צ'ילר (מחלף חום). "מערכת A" ,נושאת באמצעות המים את החום מחללי מרכז המבקרים אל הצ'ילר וחוזרת עם מים קרירים. "מערכת B" נושאת את החום באמצעות המים מהצ'ילר אל בטן האדמה וחוזרת עם מים קרירים. מערכת A כוללת 30 פירים בקוטר של 15 ס"מ ובעומק 40 מ' בקרקע מתחת לגן טביעת הרגל. בכל פיר מותקן צינור מים המגיע עד לתחתיתו, מתעקל וחוזר למעלה. מים הנושאים חום מהמבנה מעבירים את החום אל האדמה ומגיעים אל פני הקרקע לאחר שהתקררו בכ- 5 מעלות צלזיוס. כל צינורות המים מתאחדים לצינור אחד המוביל חזרה אל הצ'ילר, הנמצא בחדר מכונות במרכז המבקרים. בתוך הצ'ילר הגיאותרמי, שיכול להפיק 20 טון קירור, מקררים המים גז בעיבוי. כאן נכנסת לפעולה מערכת המים B .הגז הקר מקרר את המים הזורמים בצינור לכל אורכו של מרכז המבקרים. בכל חלק של המרכז מותקנת יחידה לטיפול אוויר – "י.ט.א". ביחידות ה-י.ט.א המים המקוררים עוברים דרך רדיאטורים ומקררים את האוויר. בהמשך מתחממים המים, זורמים חזרה אל הצ'ילר וחוזר חלילה. בימים חמים וכשיש פעילות בכמה חללים במרכז המבקרים, מגובה המערכת הגיאותרמית במערכת מיזוג אוויר רגילה שבכוחה להפיק 60 טון קירור. ברמת הנדיב משמשת המערכת הגיאותרמית לקירור בלבד, בעוד שבארצות קרות היא משמשת גם לחימום.

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום