• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

חזירי הבר בעולם ובישראל, סקר ספרות

חזירי הבר בעולם ובישראל, סקר ספרות

סקר ספרות חדש יצא לאור! 

סקר הספרות המקיף והנרחב כולל מידע לגבי תפוצה, תזונה, מבנה חברתי ורבייה, תחום המחיה ודפוסי התנועה במרחב של חזירי הבר; גידול באוכלוסיות חזירי הבר ובתפוצתם וקונפליקטים עם האדם; השפעות הציד על ההתנהגות של חזירי הבר; התמודדות עם חזירים בשיטות ממשקיות שיושמו ברחבי העולם ובישראל; ניטור ההשפעות של פעולות הממשק על אוכלוסיית חזירי הבר; היבטים של קבלת החלטות להערכת אפשרויות הממשק השונות; רקע על חזירי הבר בישראל ואודות מחקרים שונים שנערכו, ביניהם ברמת הנדיב, במטרה לאסוף מידע נוסף על אוכלוסיית חזירי הבר החיה בסביבה; פערי ידע ואתגרים ורשימת ספרות.            

רקע כללי:
בארבעים השנים האחרונות, עלתה במידה משמעותית צפיפות האוכלוסייה של חזירי הבר באזורים רבים בעולם, ביניהם אזור הים התיכון ובכללו ישראל. בנוסף, הרחיבו חזירי הבר את תפוצתם הגיאוגרפית לאזורים חדשים. עקב יכולתם של חזירי הבר לשגשג באזורים שבקרבת האדם, הם פולשים לעיתים לשכונות בערים וביישובים. תופעה זו עלולה לגרם לבעיות כמו התפרצות מגפות בבעלי חיים ובבני אדם, התנגשויות עם כלי רכב, לרידה בעושר ובשפע של צמחים ובעלי חיים, ובעיקר להגדלת הנזקים לחקלאות. 
באופן מסורתי, נוהלו הקונפליקטים בין בני האדם לחזירי הבר בעיקר באמצעות ציד והרעלה של חזירי הבר. עם זאת, בתקופה האחרונה, בקהילות רבות ברחבי העולם קיימת התנגדות רבה לשיטות ממשק קטלניות לחזירים מסיבות כמו רצון להגן על רווחת בעלי החיים, דאגה לביטחון בני האדם באזורים מיושבים וחשש מההשפעה הסביבתית של רעלנים. כתוצאה מכך, על רשויות ארציות ורשויות מקומיות רבות לספק פתרונות בטוחים, אפקטיביים ולא קטלניים לקונפליקט בין בני האדם לחזירי הבר. מאמצי הניהול הוסטו לכיוון הגנה על משאבים, כמו גידולים חקלאיים רגישים או בקר וצאן, באמצעים כמו גידור ושליטה בפריון של חזירי הבר כדי לשלוט בגודל האוכלוסייה. 
ניטור ומחקר בנושא השפעות הממשק על אוכלוסיות חזירי הבר חיוניים לשם הצלחת פעולות הממשק ולצורך עזרה לבעלי העניין לקבל החלטות המבוססות על ידע לגבי הממשק של אוכלוסיית חזירי הבר. בנוסף, חשוב מאוד ליצור שיתוף פעולה בין כל גורמי העניין. חשיבות עליונה קיימת גם לחינוך הציבור. 
בעתיד ימלאו כל אלה יחד תפקיד רב ערך בצמצום של אוכלוסיות חזירי הבר. אתגר גדול יהיה אימוץ אפקטיבי של אסטרטגיות להפחתת קונפליקטים בין בני האדם לחזירי הבר. הצלחה בהשגת אתגר זה יכולה לספק מודל לממשק יעיל גם ביחס לקונפליקטים אחרים בין האדם לחיות הבר.

לצפייה בגירסה המקוונת של החוברת יש ללחוץ על התמונה

 

חזירי בר בקונפליקט עם האדם, בקעת הנדיב. צילום: נעמי אפל.

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום