• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

השראה פרחונית

אלמוגן כרבולתי

האביב עדיין כאן וגני רמת הנדיב מהווים השראה לכל מי שאוהב לטפח את הגינה הביתית. בואו לגלות מה פורח עכשיו בכל פינה ובכל גובה.

כבר צלחנו שני חמסינים של עונת המעבר, ובארון כבר שולטים השרוולים הקצרים. אפילו השטחים הטבעיים מתחילים לעבור לגוונים הצהבהבים. ובכל זאת, מי שמזכיר לנו שאנחנו עדיין באביב היא חגיגת הפריחה בגנים הפרטיים והציבוריים שממשיכה להפתיע בחיוניותה.

לא מדובר בפריחת סוף החורף, אלא בעוצמה אחרת של צבע שמפליאה במלוא הדרה. לאן שתרימו את המבט שם תפגשו אותה, רוקדת על העצים, מביטה בגובה העיניים מהשיחים ומשתרעת על הקרקע כמרבד קסמים. זה הזמן לקבל השראה פרחונית והיכן אם לא בגני רמת-הנדיב, שם תזכו ל"מיצג פתוח" של העונה הרומנטית בשלל צבעים, ריחות וגבהים. 

ואם רומנטיקה אז נתחיל בוורדים. זו שעתן הטובה לפרוח, לכסות בצפיפות את השיחים ולפאר כל סידור פרחים ביתי. גן הוורדים מציג מגוון עשיר של מינים כשעל השביל המרכזי פורח ורד מזן רוטשילד, בעל עשרות עלי כותרת בוורוד עמוק, עם ריח נפלא. אפילו הציניים שבינינו יתקשו להשאר אדישים ליופי הזה.   

ורדים ברמת הנדיב

בנוסף לפריחה הקלאסית הזו, זו העונה להתבונן למעלה, על העצים הגדולים, בעיקר נשירים שאספו כוחות בתנומת החורף. אלו מתקשטים בפריחה על בדי העץ החשופים. יחיד במינו הוא האלמוגן הכרבולתי, ששמו ניתן לו בשל צורת פרחיו האדומה כתומה המזכירה כרבולת של תרנגול. בגני רמת-הנדיב יש אלמוגן אחד שפורח בצבע ורוד. שווה לבקר אפילו רק בשבילו.

אלמוגן כרבולתי

בגובה העיניים, כבר בכניסה הראשית לגנים, ימשוך את מבטכם האיריס הענף. הוא עולה מתוך בריכות הנוי לגובה של מטר וחצי, מראהו כה אריסטוקרטי ומרשים כך שלא נעים לחלוף על פניו מבלי לעצור ולהסב לרגע את המבט.

בגובה עיניהם של הצעירים בחבורה, הם עשבוניים רב שנתיים, כדורים פורחים על הקרקע  במסה של צבע בנפח מרשים. חרצית שיחית היא דוגמא מלבבת, פריחתה צפופה מכסה את כל השיח ויוצרת מוקד צבעוני משמעותי.  הפריחה כל כך צפופה עד שלהבדיל, בקמילה, השיח נראה עגום  ומתייחסים אליו כצמח עונתי. גננים סבלנים גוזמים את הפרחים הנבולים ונהנים משיח עגלגל וירוק עד לגל הפריחה הבא. אווריריים יותר אך מרשימים לא פחות הם מרווה אינדיגו ספירס בכחול וחד-אבקן ורוד כהה אשר עושים יד אחת בפריחה עשבונית נמוכה.

חרצית בגן המפלים ברמת הנדיב

בגן כף הרגל, תוכלו לפגוש באורח של כבוד מן הבר - אחירותם החורש.  פעמים רבות גובהו עולה על רוחבו מה שיוצר שיח צר וארוך, בעל שרביטים זקופים המתכסים בפריחה צהובה פרפרנית וריחנית. בגובה הקרקע בגן כף הרגל תוכלו ליהנות ממשטחי המשתרעים. 

ורוד ענוג של נר הלילה ברלנדרי,  ימשיך להשתרע עד תחילת הקיץ וימשוך פרפרים.

פריחה כידוע מגרה גם את חוש הריח, אלוף הניחוחות בעונה זו הוא טופח ריחני, מה שמוכר לנו כאפונה ריחנית.  מטפס חד שנתי, שבעונה אחת נובט, צומח, פורח וקמל. גבעולו שברירי והוא נאחז בכל מה שיכול לתמוך אותו בדרכו כלפי מעלה. גוון פרחיו מסגול דרך ורוד ללבן, והריח משכר במתיקותו. זר קטן שלו יבשם חדר גדול! אל תהססו, ככל שקוטפים יותר פרחים הוא ימשיך לפרוח כדי לייצר עוד זרעים, וכך תזכו לפריחת הדור הבא.

ולא נוכל לסיים בלי כובע הנזיר, שמשתלב לו בנעימות עם כולם מבלי לכפות עצמו, הוא שולח גבעולים, מטפס, גולש או יוצר כר מעוגל ורחב עם עלים מתנדנדים כמו צלחות על מוט. הפריחה בצהוב כתום ובורדו. אם תתנו לו, הוא יזריע עצמו, ויחזור גם בשנה הבאה.

 

 

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום