• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

הכול בגלל רעיון קטן (גדול)

שולחן מהכנס

הם יושבים בתוכנו. כמו רובנו, הם בעלי עיסוק, משפחה ושלל התמודדויות שבשגרה. אבל רעיון ראשוני אחד שקדח במוחם ולא נתן להם מנוח, הניע אותם להפוך את סביבת חיינו למשמעותית יותר. בכנס "מתחברים" הכרנו את האנשים שמאירים ומעירים את חיי הקהילה שלנו.

מרחב השותפות לקיימות אזורית זוכה בשנים האחרונות בפריחה של מיזמי קהילה וחינוך המפיצים ניחוח נפלא של שינוי באוויר ובאווירה. תושבים פעילים מאירים ומעירים את היישובים בעשייה המחברת קהילה, סביבה וכלכלה; פרויקטים ייחודיים מקודמים בקנה מידה אזורי; רעיונות לשיפור נובטים וצומחים; המועצות מחוברות לפעילות ותומכות בעשייה. השותפות לקיימות אזורית פועלת במרחב בארבע השנים האחרונות. לפני כשבועיים התקיים כנס "מתחברים", שעסק בחיבורים שבין קהילה, חינוך וקיימות במרחב. על במת הכנס התקבצו אנשי חינוך וקהילה המובילים עשייה חברתית-סביבתית מעוררת השראה במטרה לזמן עוד חיבורים בין אנשים מעולמות הקיימות, הקהילה והחינוך, להכיר מתודולוגיות חברתיות חדשות ולחלום יחד על רעיונות עתידיים.

יזמים פעילים מיישובי מרחב השותפות ריגשו את באי הכנס באנקדוטות ובסיפורים על מיזמים שהם מובילים, המחברים חינוך וקהילה. המיזמים, שכבר נדמה לנו שתמיד היו כאן, החלו ברעיון קטן, אשר בזכות נחישות, אמונה והתמדה הצליח לסחוף אחריו שותפים רבים לדרך ושינו את פני המרחב.

חודש וחצי לאחר שיותם נהרג בתאונה טרגית, ביקש אביו ניר להנציח את זכרו דרך הפיכת בר שיתופי סמוך לעין הוד למרכז התנדבותי אזורי לטובת כלל הקהילה במועצה האזורית חוף הכרמל. תם צייג, בן 21 מקיבוץ מעגן מיכאל, שהקים את שנת השירות ב"חאן יותם", ריגש את המשתתפים בתיאוריו על שילוב בין קהילה, חינוך וקיימות בחאן, שהפך מוקד להתנדבות ולפעילות המקיימת את עצמה. אפשר אפילו לקנות שם בגדי יד שנייה באמצעות מוצרי מזון המחולקים לנזקקים ברחבי המועצה. החאן מארח מטיילים ללינה חינם ומציע מגוון פעילויות של ילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, עבודה עם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, אירוח חברתי ותמיכה נפשית לקשישים תשושי נפש ברחבי המועצה ועוד.

ענת לב ארי, יוזמת ומובילת מיזם חינוך יער הפועל למעלה משלוש שנים בגבעת עדה, שיתפה את הנוכחים בתפיסה הערכית הכוללת, שיוצרת ברית בין יישוב ותושביו לבין היער שבתחומו. תוכנית לימודים של גני הילדים ובית הספר, היוצאים אל היער ללמידה ולחוויה מדי שבוע ולמגוון אירועי קהילה יצירתיים רבי משתתפים המשלבים הנאה ואחווה עם שיקום היער וטיפוחו. חינוך יער מבוסס על מנהיגות קהילתית ומעורר השראה ברחבי הארץ.

רועי אילון, מורה ומחנך כיתת "מנהיגות מקומית" בבית הספר "כפר גלים" בחוף הכרמל, סיפר על כיתתו הייחודית שקמה השנה במטרה להצמיח בוגרים בעלי זיקה ותחושת שייכות לחוף הכרמל, בעלי מוטיבציה ומיומנויות ליזום ולקדם נושאים סביבתיים-חברתיים בקהילה.

ורדה ג'ורבאן, חאנין ג'ורבאן וכפאיה עמאש מג'סר א-זרקא מובילות מיזם קהילתי שמטרתו להעצים את נשות הקהילה תוך עידוד עשייה וחיבור למורשת המקומית. במסגרת המיזם הנשים נפגשות ללמידה ולעשייה משותפת למען סביבת הכפר. הן סיפרו על שני המיזמים העיקריים שלהן: הראשון – הפחתת פסולת אורגנית, והשני – פיתוח והקמה של מקום (Placemaking) עבור נשות הכפר ומשפחותיהן, מיזם המקדם ערכים קהילתיים וערכים של קיימות מקומית במרחב בית הספר "א-שאטאא".

כמי זריהן הלר מובילה בזכרון יעקב שני מיזמים המחברים בין תשוקתה לרכיבה על אופניים לבין רצונה לתרום לקהילה: "רוכבים ברננים" – תושבים חונכים נערי פנימייה ברכיבת שטח אתגרית, ו"שביל סובב זכרון יעקב", שבו תושבים מתכננים ופורצים שביל אופניים. כמי סיפרה על החיבור של תושבי קהילה מכל הגילאים ותיארה איך בעזרת רצון חזק ואנרגיה ניתן לקיים מיזם נטול משאבים כספיים.

בכנס התארחה גם צורית שטרן, מנהלת מיזם "תיקון עולם", שהגיעה מירוחם לספר כיצד רעיון קטן ופשוט יכול להפוך למשאב אדיר עבור הקהילה.

האווירה הפתוחה והאופטימית של הכנס הזכירה לכולנו שעשייה משותפת, הגשמה וחיבור בין חינוך לקהילה אפשריים ואף רצויים כדי ליצור עבור כולנו חברה וסביבה, הווה ועתיד טובים יותר.

ההרצאות מהכנס צולמו ואתם מוזמנים לצפות בהן כאן: 

 

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום