• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

הדברת מזיקי צומח בגנים

הדברת דקלים בגנים

בגנים המטופחים חשוב לנו לשמור על סטנדרט גבוה כדי לשמור על בריאות הצמחים ועל יפי פריחתם, לכן אנו מתערבים כאשר צמחים נפגעים על ידי מזיקים. למטרה זו אנו משתדלים להימנע ככל האפשר משימוש ברעלים כימיים ולהדביר באמצעים ידידותיים לסביבה (IPM – Management Pest Integrated).

נגד אקריות אנו משתמשים באויבן הטבעי – אקרית הפרסימיליס, ומשלבים חומר הדברה שאינו פוגע בה.

להדברת מחלות כמו קימחון וחילדון, התוקפות ורדים, אנו משתמשים בחומר ידידותי לסביבה המבוסס גם הוא על מיצוי צמחי. בוורדים למשל, הרגישים למחלות אלה, ההשקיה מבוצעת בטפטוף כדי לא להרטיב את העלווה ולשפר את תנאי ההתפתחות.

נגד כנימות ותריפסים אנו משתמשים בחומר אורגני ידידותי המבוסס על מיצוי צמחי של עץ התה האוסטרלי, Alternifolia Melaleuca, של סופורה ושל פירתרין טבעי המופק מחרציות. נגד תריפסים אנו משתמשים בחומר נוסף המופק מחיידקים ורעילותו ליונקים נמוכה. נגד כנימות עלה נעשה ניסיון בגן הוורדים להשתמש בצרעת האפידיוס. הצרעה אמורה להטפיל את הכנימות, כלומר להטיל בתוכן ביצה שתבקע לזחל טפילי לכנימה, ובכך לרסן את התפתחותן. ניסיון זה לא הניב תוצאות טובות כיוון שאנו נמצאים בשטח פתוח ולא בחממה.

נגד כנימות קמחיות (כמו על ההיביסקוס) פיזרנו את חיפושית הקריפטולמוס, ממשפחת המושיות, הטורפת את הכנימה הקמחית ומתרבה כשיש לה מזון. כדי להפחית את נגיעות הכנימה אנו גם גוזמים ומפַנים חלקי צמח נגועים.

אנו משתמשים בעת הצורך בקונפידור ובדומיו בהגמעה, כלומר השקיית הצמח במים המכילים את חומר ההדברה. כך נחסך פיזור רעלים באוויר וגם הצמח קולט את החומר לכל איבריו. נציין שקונפידור יעיל נגד חרקים הניזונים ממוהל הצמח בעלווה ובחלקים הירוקים, למשל כנימות, תריפסים, ציקדות ומיני עשים.

להגנה על הדקלים מפני החיפושית הפולשת "חדקונית הדקל האדומה", מדי שלושה חודשים אנו מרססים תערובת של שני חומרי הדברה להגמעת ראש הדקל.

מדי חודש נערך ניטור באמצעות 20 מלכודות המפוזרות ברחבי הגן ובמרכז המבקרים ומשמשות גם ללכידה.

כל כמה חודשים אנו מחליפים את חומרי הדברה כדי למנוע התפתחות עמידות בקרב אוכלוסיית המזיקים. לעיתים אנו נאלצים להשתמש בחומרים כימיים שאינם אורגניים אך גם במקרים אלה בוחרים בחומרים שסכנתם פחותה.

 

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום