• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

גיאומורפולוגיה

הר הכרמל
רכס הכרמל הדרומי מורכב בעיקר משכבות של גיר קשה ודולומיט. הוא נוצר תחילה על-ידי תנועות קימוט ומאוחר יותר על-ידי העתקים ופעילות טקטונית. הר הכרמל וסביבתו התרוממו ונחשפו לבליה, שממשיכה עד היום.
 
המורפולוגיה בקרבת קו פרשת המים ברמת הנדיב היא מתונה. גני הזיכרון ממוקמים על רמה בגובה 120 מטר מעל פני הים. המדרון המערבי תלול ומאופיין על-ידי מצוקים, בעוד שהמדרונות המזרחיים מתונים יותר. שנים של גשם והמסת סלעים קרבונאטיים יצרו נוף קרסטי טיפוסי על פני השטח כמו גם חללים תת-קרקעיים ומערות (לאורך התפרים). בכל מחשופי הסלע מופיעים חללים קרסטיים לאורך התפרים. 
 
שכבת טוף וחוואר נחשפים על פני שטח גדול ברמת הנדיב וממלאים תפקיד משמעותי בנוף ובצומח של האזורי. טוף וולקני זה נחשף בנחלים ובשקעים מורפולוגיים ומדרגות במקומות בהם השיפועים הטופוגרפיים מתונים. הקרקעות העמוקות והמפותחות ביותר ברמת הנדיב נמצאות באזורים אלו. 
 
ההעתקים ושכבות הטוף משפיעים על הנחלים הזורמים מזרחה, שהופכים לרחבים ועמוקים כאשר הם עוברים ומתפתלים לאורך העתקים ובקרבת אזור הטוף. שוליהם תלולים ודומים לאמבטיה. הטוף הרך שמתבלה ונסחף בקלות הרחיב את נתיבי הנחלים מה שגרם להתמוטטות הגדות ויצר את המצוקים התלולים מעל. 
 
יחידות פיסיוגרפיות ונופיות
אזור רמת הנדיב כולל עמקים פנימיים שנוצרו מעל סלע רך (טוף וחוואר). העמק המשמעותי ביותר הוא עמק מישורי במרכז האזור הנותן למקום את שמו – רמת הנדיב.
 
יחידות הנוף העיקריות באזור כוללות:
• גבעות ומדרונות מגיר קשה – גבעות מתונות הפרוסות על רוב האזור. בנויות בעיקר מגיר השייך לתצורת שונה ומכוסות באדמת טרה רוסה; יחידה זו מכוסה בחורש טבעי במגוון דרגות צפיפות.
• המצוק המערבי על הגבול המערבי של הכרמל הבנוי בעיקר מדולומיט קשה (תצורת זכרון) עם חמרה למרגלותיו.
• מחשופי טוף חווארי המייצרים עמקי ביניים מתונים בין גבעות הגיר הקשה; מעל הטוף מתפתחות קרקעות רנדזינה בהירה גיריות-חרסיתיות. חשוב לציין את "מדרגות הטוף": יחידה ארוכה וצרה המקיפה את האזור מהמערב מעל למצוק. 
• נחלים שמתחתרים בפני השטח החווארי בחלק המזרחי של רמת הנדיב. נחלים אלו מוקפים בסדרה של סלעים מתצורת שונה.
• מישור רחב מעל עמק טוף – אזור נרחב מיושר (כ-150,000 מ2) המכוסה בקרקע חרסיתית עמוקה. 
• נחלי האגן המערבי: נחל כברה, נחל הנדיב ונחל תמסח חושפים את סלעי הדולומיט של תצורת זכרון ויוצרים נוף קניוני תלול. הנוף ביחידה זו סלעי, עם קרקע טרה רוסה רדודה וכיסוי צמחי נמוך לרוב.
הקצוות המזרחיים של האזור – מדרון מתון הנוטה לקראת עמק הנדיב ומקביל לו. מורכב מגיר קשה מתצורת שונה המכוסה בקרקע טרה רוסה יחסית עמוקה (כתוצאה מהשיפוע המתון ויציבות האזור).
 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום