• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

איך מתמודדים עם שינויי אקלים?

איך מתמודדים עם שינויי אקלים?
 
סיעור מוחות של מדענים מהעולם ברמת הנדיב
 
רובנו חשים שמשהו קורה באקלים שלנו: חורפים יבשים יותר, לעתים קצרים יותר; אירועי גשם עוצמתיים ואף שיטפונות נדירים; יותר ויותר ידיעות מהעולם ומהארץ על אירועים אקלימיים קיצוניים; גלי חום, אירועי שלג לא צפויים, דיווחים על המסת קרחונים. שינויי האקלים משפיעים על כולנו. מחירי המזון עולים בהתמדה. גם הנוף במקומות רבים עובר שינוי. 
באזור שבו אנו חיים חווינו ברצף כמה חורפים יבשים במיוחד. לעומת זאת, בחודש ינואר האחרון ירדו גשמים עזים שהציפו את נחל תנינים כפי שלא היו שנים רבות. המטיילים ברמת הנדיב בוודאי מבחינים בעצי יער וחורש בדרגות שונות של יובש. אנשי פארק הטבע נאלצים לטפל בעצים שהתייבשו ולעתים להסירם. האם האקלים אכן משתנה? האם זו תנודה (תנועה קלה, נדנוד) אקלימית והשינוי בעצם אינו גדול כל כך? האם פעילות האדם היא זו שיוצרת את השינוי?
לפני ימים אחדים התפרסם דוח מטעם האו"ם שקובע כי התחממות כדור הארץ נובעת מפעילות האדם. דוח אחר קבע שהטמפרטורה העולמית לא השתנתה ב-15 השנים האחרונות. חקר האקלים ושינויי האקלים הוא תחום מסובך מאוד למחקר, למעקב ובעיקר לחיזוי. הידע ושיטות המחקר בתחום זה עדיין אינם מסוגלים לתת תשובות לרבות מהשאלות. אחד מהחוקרים אף השווה את רמת הידע שלנו בתחום חקר האקלים לזו שהייתה ברפואה לפני כ-200 שנה או לידע באסטרונומיה לפני תקופתו של גלילאו גליליי. דווקא משום כך יש לתת עדיפות למחקר. השאלות הקשורות לנושא הן חשובות וקריטיות לעתיד האנושות, ויש להמשיך לחקור כדי להיערך גם למצבים קיצוניים.
אחת לכמה שנים מתכנס סמינר שבו משתתפים מיטב המדענים לדון בשאלות חשובות מתחומים מדעיים שונים. הסמינר נערך ביוזמת הקרן על שם בת שבע דה רוטשילד.
הברונית בת שבע דה רוטשילד (1914–1999) הייתה חוקרת ביולוגיה שרכשה את השכלתה בסורבון שבפריז ובאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. במלחמת העולם השנייה היא התגייסה לצבא צרפת החופשית. בשנות החמישים, לאחר מבצע קדש, קבעה את מדינת ישראל הצעירה כמקום מגוריה העיקרי. כאן הקדישה את עיקר מרצה וכישרונה לתחומים האהובים עליה: אמנות ומדע. היא ייסדה את להקות המחול "בת שבע" ו"בת דור". כבר בביקוריה הראשונים בארץ יצרה קשרים עם מדענים בארץ ובחו"ל במטרה לקדם את המחקר המדעי בישראל. אחד ממפעליה החשובים היה הקמת קרן "בת שבע רוטשילד" לקידום המדע בישראל ולמען תושבי הארץ. ניהול הקרן הועבר בשנת 1993 לאקדמיה הישראלית למדעים.
כחלק מפעילות הקרן התכנסו בשבוע שעבר ברמת הנדיב בכירי המדענים בתחום הסביבה והאקלים מישראל וחברו למדענים מובילים בתחום מארצות שונות, בהן ארצות הברית, גרמניה, שווייץ ואיטליה, לסיעור מוחות על האופן שבו המדענים צריכים להיערך לקידום המחקר בשינויי האקלים. במהלך המפגש נדונו נושאים הקשורים בשאלה מהי הדרך הנכונה לערוך מחקר אקלימי ארוך טווח? כיצד עורכים הדמיה של בצורת? כיצד בונים מודל ממוחשב שידמה שינויי אקלים? אחד החוקרים מחו"ל, מומחה למודלים, סיפר שניסה לשקלל את כל המודלים הידועים ולא הצליח להגיע לתשובה אמינה ומייצגת.
שאלה אחרת שעליה אין תשובה אחידה היא כיצד מגדירים בצורת. האם היא אירוע נדיר? האם היא אירוע קטלני או חלק מתנודות אקלים? מה ההבדל בין שינויי אקלים לתנודות אקלים? מסתבר שכבר בימי התנ"ך ידעו שיש תופעות אקלימיות חוזרות על עצמן ומתאפיינות במחזוריות בעלות אופי גלי: שבע השנים הרזות ושבע השנים השמנות שאותן חזה יוסף לארץ מצרים הן דוגמה לכך.
מטרה חשובה של צוותי החשיבה היא לסייע ביצירת שפה אחידה בינלאומית של שאלות מחקר ושל שיטות המחקר, וכן לשלב בין המחקרים בתחום האקלים הנערכים בישראל, בכללה ברמת הנדיב, לבין אלה הנערכים בעולם.
המדענים שהו בארץ במשך שבוע, כמעט כולו ברמת הנדיב. צוות המקום ערך להם היכרות עם האתרים שבהם נערך מחקר ארוך טווח ברמת הנדיב. האורחים נהנו מהשקט ומהיופי של רמת הנדיב ושל האזור שלנו. עם שובם לארצותיהם, למעבדות ולאתרי המחקר ימשיכו בעבודתם המעניינת והמאומצת במטרה להיטיב להבין את עולמנו.
אנו מאחלים לצוות המדענים החוקרים הצלחה בהמשך המחקר. הצלחתם בוודאי תסייע לכולנו.
 
לפניכם ממשק אינטרנטי ייחודי שמגולל את סיפורם של האלונים ברמת-הנדיב, בשפה נגישה ובליווי צילומים מהשטח. הממשק מאפשר הזדמנות נדירה להכיר מקרוב את שלבי התהליך המחקרי. הנכם מוזמנים להיכנס לקישור ולעקוב אחר התהליך המרתק. הפעילו את הרמקולים.
 

מפת סיפור האלונים

 
 
 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום