• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

אביב בכלוב הנשרים

נשר

לאחר חיזורים רבים, הזדווגויות ובניית קן משותף, בתחילת חודש פברואר "נולדה" ביצה לזוג הנשרים הטרי השוהה בכלוב האקלום של רמת הנדיב – אמא ילידת הארץ ואבא עולה חדש מארמניה. הביצה הראשונה נלקחה לאינקובטור בגן החיות התנ"כי בירושלים, במטרה לעודד את הזוג הטרי להטיל ביצה נוספת (ביצת מילואים). ואכן, לאחר כחודש "נולדה" עוד ביצה, שגם היא הועברה לאינקובטור, אך הפעם הוחלפה בביצת דֶמֶה כדי שזוג הנשרים ימשיך לדגור עליה עד בקיעתה באינקובטור. כעבור חודשיים בקע הגוזל והוחזר לקן הוריו ברמת הנדיב, והם קיבלו אותו בשמחה וטיפלו בו במסירות.

זוג נשרים משקיע את מירב המאמצים כדי לגדל גוזל אחד בלבד. עבודה זו דורשת משני בני הזוג לעבוד מסביב לשעון בהשגת מזון ובשמירה על הקן ועל הגוזל.

לאחר 128 יום גדל הגוזל ופרח מהקן ולמד להסתדר עצמאית בהשגת מזון. חודשיים לאחר פריחתו מהקן הועבר פרחון הנשר (גוזל שפרח מהקן) לחי-בר כרמל, שם הוכנס לכלוב עם עוד נשרים בני גילו, המחכים להגיע לגיל בגרות ולצאת לחיים האמיתיים בטבע. מכאן נותר לנו לאחל לו את ברכתנו!

חיי הנשרים בטבע הישראלי אינם פשוטים כלל. סכנות רבות עומדות בדרכם: הרעלות, קווי מתח, טורבינות רוח ועוד. הצלחתו של הזוג היא זיק של תקווה 

המיזם הוא חלק מהפרויקט "פורשים כנף", שמטרתו להגן על אוכלוסיית הנשרים והעופות הדורסים בישראל. שותפים בו רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע וחברת החשמל. 

בכלוב הנשרים מגדלים נשרים שבקעו מביצים שנלקחו מקִניהם של זוגות נשרים המוחזקים בשבי. הביצים שנלקחות מהזוג מועברות להדגרה, והגוזלים שבוקעים מהן מאומצים על ידי הוריהם הביולוגיים או על ידי זוגות נשרים אחרים הנמצאים בשבי. התקווה היא שהנשרים שגדלו כאן יקננו בכרמל ובאזורים סמוכים אחרים ויקימו מושבות בטבע. 

שימו לב, אין להתקרב לכלוב כדי לא להפריע לעופות.

הסרטון הבא מציג את התפתחותו של הגוזל מהיום הראשון בחייו ועד לפריחתו מהקן.

 

 

תודות לכל השותפים בתהליך: רט''ג – אוהד הצופה, יגאל מילר וצוות חי-בר כרמל, גן החיות התנ"כי בירושלים וצוות פארק הטבע ברמת הנדיב – אמיר ארנון ויניב לוי פז.

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום