-דצמבר-17-3209-aspect-ratio-x

תכנית "אפקט הדבורה"

האבקה היא אחד משירותי המערכת האקולוגית החשובים ביותר. ההאבקה נחוצה הן לשם המשך קיום אוכלוסיות צמחים בשטחים פתוחים והן עבור רבייה וייצור מזון בשטחים חקלאיים. חלק גדול מהאבקה זו מבוצע על ידי דבורי דבש ודבורי בר. בעקבות שינויי האקלים, שימוש בחומרי הדברה בשטחי חקלאות וצמצום השטחים הפתוחים, נצפית ירידה משמעותית ומדאיגה במספר דבורי הבר ודבורי הדבש בארץ ובעולם. לירידה זו השלכות משמעותיות על שירותי ההאבקה של המערכות האקולוגיות, החיוניים לשמירת המגוון הביולוגי והקיום האנושי.

סיור אפקט הדבורה2

תכנית “אפקט הדבורה” פותחה ברמת הנדיב מתוך מטרה לקדם מודעות לחשיבות הדבורים במערכת האקולוגית, ולעודד מעורבות ופעולה למען האדם והסביבה. התכנית עושה שימוש בכלים של מדע וניטור אזרחי, משלבת חקר אקולוגי בסביבה הקרובה ומעודדת חשיבה סקרנית וסביבתית. התוכנית מיועדת לתלמידי ה’-ט’ בכל רחבי הארץ וניתנת להתאמה לעבודות חקר וביוחקר, לתלמידי חט”ב וחט”ע במגמות ביולוגיה, מדעים וסביבה.

מה כוללת התכנית?

  • יום חשיפה ולמידה למורים ברמת הנדיב הצגת עיקרי התוכנית, רקע מדעי והיכרות עם נושא הדבורים, התנסות בשיטות החקר, זיהוי דבורים ושימוש באפליקציות הייעודיות לאיסוף הנתונים
  • יצירת פלטפורמה לשיתוף מידע וקשרים בין המורים בתכנית, העלאת תכנים וחומרים להעשרה ולשיתוף
תכנית אפקט הדבורה1
  • ליווי בשטח: מפגש חד פעמי למשך חצי יום בכל בית ספר – סיוע בבחירת אזור החקר בסמוך/בתוך שטח בית הספר, מפגש פתיחה עם התלמידים והתנסות בתצפית חקר בשטח
  • ביצוע מדידות בהובלה עצמית של המורה – ביצוע שוטף של מדידות עם התלמידים באזור החקר, תוך שימוש באפליקציה הייעודית של רמת הנדיב (מינימום 5 ימי מדידה)
  • ביקור תלמידים ליום שיא ברמת הנדיב (אופציונלי) – הרצאת פתיחה, סיור, תצפיות חקר דבורים בשטח ולמידת עמיתים
  • ליווי מורים “מרחוק” במגוון נושאים עפ”י צורך – תמיכה טכנית, ייעוץ, מעקב אחר נתונים וכד’
  • יום שיא בית ספרי לסיכום החקר (אופציונלי) – הצגת נתוני החקר בארגון ובהובלת התלמידים המשתתפים, בפורום בית ספרי או קהילתי
  • משוב סיכום שנה – מילוי משוב מסכם ע”י התלמידים וצוות המורים

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו ואירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הוורדים

אם תצעדו בשביל הפונה לחלקו הצפון מזרחי של הגן, הצופה לכיוון זכרון יעקב, יקדם את פניכם גן וורדים פורח שופע ניחוחות וצבעים.
גן זה מעוצב בסגנון צרפתי: זנים שונים של וורדים, שתולים בצורה סימטרית,

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>