-למידה-במרחבים-טבעיים1-scaled-aspect-ratio-x

פיתוח מקצועי למורים ולגננות

השתלמות גננות

תחום החינוך ברמת הנדיב רואה באוכלוסיית המורים והגננות קהל יעד חשוב ומרכזי בפעילותו. אלו מהווים מקור ידע, השראה וסמכות עבור ילדים ובני נוער בבתי ספר, והם משמשים כסוכני שינוי והשפעה מרכזיים בחברה הישראלית. רמת הנדיב מקיימת מדי שנה מספר השתלמויות לפיתוח מקצועי למורים ולגננות, במגוון נושאים: למידה חוץ כיתתית, חקר אקולוגי בשדה, קיימות ועוד. משך ההשתלמויות בין 30-60 שעות אקדמאיות, והן מוכרות לגמול. פיתוח ההשתלמויות נעשה בשילוב הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה במחוז חיפה ומרכז פסג”ה חדרה.

תחומי תוכן לפיתוח מקצועי ברמת הנדיב

  • “בחוץ לומדים אחרת” – השתלמות לקידום הלמידה במרחבים טבעיים. במסגרת ההשתלמות מקבלים המורים כלים וידע לקיום פעילות חוץ כיתתית בצורה אפקטיבית. ההשתלמות כוללת סיורים והרצאות מתחומי דעת שונים, ומטרתה לחזק את הביטחון העצמי ואת הנכונות של המורים לקיים למידה בטבע.
סיכום במילה1
  • פדגוגיה של קוקה קולה – “על חינוך, ערכים, פרסום – ומה שביניהם” – מה גורם לנו לקנות? מהם הסיפורים התרבותיים שמעצבים את בחירותינו, חלומותינו ודרך חיינו? איך פרסומות עובדות ואיך הופכים ילד לצרכן נאמן? ומה הקשר בין כל אלו לטמפרטורת העולם?
    הזמנה להשתלמות יוצאת דופן, שצוללת לעומק תרבות הצריכה, עולם הפרסום והערכים שמניעים אותנו גם כשלא שמנו לב. מנחה: רוהאן פלאות – פרסומאי לשעבר, איש חינוך, סביבה וקסם.
  • “חוקרים מחדש” – ההשתלמות עוסקת במיומנויות מגוונות של חקר אקולוגי בשדה תוך התנסות בערך המוסף שמזמנת למידה מחוץ לכותלי הכיתה, ותוך דגש על שילוב יישומים של מדע אזרחי בלמידה. ההשתלמות מתקיימת בשטחים הפתוחים ברמת הנדיב, וכוללת סדנאות, הרצאות ולמידת עמיתים. ההשתלמות מיועדת למורי מדעים (יסודי).
  • “ילד-פלא” – השתלמות “ילד-פלא” מסייעת למשתלמים לקדם את תלמידי החינוך המיוחד, באמצעות הרחבת האינטראקציה של התלמיד עם הטבע ועם ההזדמנויות הרבות שהוא מאפשר להתפתחות רגשית, קוגניטיבית וחברתית, מתוך ראייה הוליסטית של הצרכים הפיזיים, החברתיים והנפשיים של התלמיד. ההשתלמות מיועדת למורות ולגננות בחינוך המיוחד.

 “אתגרי הקיימות בישראל” – הקיימות מדגישה שימוש מושכל ומאוזן במשאבים הקיימים למען הדורות הבאים. תפיסה זו חודרת אל היום־יום של כולנו ומחייבת אותנו להתמודד עם אתגרים רבים, בהם שימור השטחים הפתוחים והסביבה הימית, שינוי תרבות הצריכה ועוד. השתלמות זו בוחנת לעומק את אתגרי הקיימות בישראל, במהלכה נפגוש אנשים, ארגונים וקהילות, המקדישים עצמם לפעילות יזמית ואקטיביסטית, במטרה לשנות היום את המציאות של המחר. השתלמות זו מיועדת למורי ג”ג בחטיבות הביניים והעליונה.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הריחות

גן זה, הצעיר בגנים (הוקם ב-1985), תוכנן במיוחד למען כבדי הראייה. הגברת דורותי דה רוטשילד חיפשה דרך לאפשר גם למי שאינם רואים ליהנות מהפריחה ויזמה הקמת גן המזמין את כל החושים להשתתף בחוויה שבגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>