¢_¿___ש_¥-_ץ_ר_____ש_¥-47-e1588008988961-aspect-ratio-x

ניהול פסולת

פסולת היא תוצר לוואי של התנהלות שוטפת של בני האדם בכל מקום ואתר. הפסולת ברמת הנדיב מגוונת וכוללת פסולת גננית, פסולת בנייה, שאריות פסולת של מבקרים ועובדים וכן שפכים. בהתאם גם הטיפול בפסולת מגוון וכולל היבטים של מִחזור וקיימּות.

פחים 2

פסולת באתר הפיקניק
הפסולת הנאספת באתר הפיקניק נמדדת לפי נפח בעת הפינוי ומובלת להטמנה. כפי שאפשר לראות באיור, הנפח שלה עולה בחודשי האביב ובחגים. כדי להפחית את כמות הפסולת המובלת להטמנה התחלנו בהליך תכנוני להפרדת פסולת במקור באתר הפיקניק.
פסולת במסעדה, באזור התפעולי, בסביבת מרכז המבקרים בגנים ובפארק הטבע
במסעדה אנו שוקדים על הפרדת פסולת במקור. בשנת 2017 הופרדו כ-8,000 פחיות ובקבוקים ונשלחו למִ חזור. נאספו כ-1,200 ליטר שמן משומש שפונה לאתר איסוף מיוחד. הופרדו קרטונים שנדחסו, ובסך הכול נשלחו במשך השנה כ-1,800 ק”ג קרטון למִחזור. כמו כן, הופרדו במסעדה מדי חודש כשלושה טונות פסולת אורגנית, שנשלחה לאתר קומפוסט בחדרה הסמוכה. יתרת הפסולת נאספת מהמסעדה, ממרכז המבקרים, מאזורי החניה, מהמשרדים ומהגנים ומפארק הטבע והיא נדחסת, נשקלת ומפונה להטמנה.

 

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הוורדים

אם תצעדו בשביל הפונה לחלקו הצפון מזרחי של הגן, הצופה לכיוון זכרון יעקב, יקדם את פניכם גן וורדים פורח שופע ניחוחות וצבעים.
גן זה מעוצב בסגנון צרפתי: זנים שונים של וורדים, שתולים בצורה סימטרית,

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>