שיטות לחקר אקולוגי

שיטות לחקר אקולוגי בשדה

תוכניות הלימודים לתלמידי תיכון בנושאי אקולוגיה וסביבה מחייבות יציאה אל מחוץ לכיתה וחקר בשדה. בחומרי הלמידה שלפניכם תמצאו כלים מעשיים לסיוע בהוראת האקולוגיה בשדה.
קטעי הטקסט מכילים את הרצאתו של פרופ’ אבי פרבולוצקי בנושא “רמת הנדיב כמודל למערכת אקולוגית ים-תיכונית בממשק האדם”, כפי שהוצגה בהשתלמות למורי הביולוגיה שנערכה ברמת הנדיב. בהמשך , פרקים בנושא שיטות מחקר בשדה שנכתבו על ידי ליאת הדר, ד”ר נירית אסף, בעז שחם, מנחם אדר וד”ר אריה רוזנפלד- כולם חוקרים ברמת הנדיב, מומחים בתחומם ובעלי ניסיון בעבודה חינוכית עם תלמידים.
קטעי הטקסט מלווים בסרטונים שצולמו ונערכו על ידי אייל ברטוב.

פרקי הספר:

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הוורדים

אם תצעדו בשביל הפונה לחלקו הצפון מזרחי של הגן, הצופה לכיוון זכרון יעקב, יקדם את פניכם גן וורדים פורח שופע ניחוחות וצבעים.
גן זה מעוצב בסגנון צרפתי: זנים שונים של וורדים, שתולים בצורה סימטרית,

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>