תיקנחול מצרי

תיקנחול מצרי הוא חרק בעל גוף שצבעו חום-שחור נוצץ. אורך גופו עד 3 ס”מ ואורך מחושיו כמחצית מאורך גופו.

הזכר בעל כנפי תעופה. כנפי התעופה קרומיות והן מתקפלות אל מתחת לכנפי חפייה, שמגינות עליהן בזמן שהתיקנחול אינו מתעופף. על הכנפיים יש דגם של פסים מקבילים, סימן אופייני לזכר. גופו שטוח, והוא בעל זוג עיניים גדולות, נוסף לזוג העיניות הקטנות שעל ראשו.

הנקבות חסרות כנפיים ועיניהן קטנות. גופן קצר אך רחב מגופו של הזכר, והוא קמור בצידו העליון. נקבה נראית כמעט כחצי כדור מושלם.

תיקנחול הוא בעל-חיים לילי, כלומר ביום הוא מתחפר באדמה, ובלילה הוא יוצא לחפש מזון –צמחים, בעלי-חיים קטנים, הפרשות של בעלי-חיים וכל חומר אורגני אחר שימצא בסביבה.

הנקבות מטילות 2 שורות של ביצים קטנות בתוך “תיק”. בעת ההטלה התיק רך, והוא מתקשה כעבור דקות אחדות. הזחלים הבוקעים מן הביצים דומים למבוגרים (בעלי גלגול חסר), אך בתקופה הראשונה לחייהם הזכרים שביניהם עדיין חסרי כנפיים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>