תיקנחול מצרי

תיקנחול מצרי הוא חרק בעל גוף שצבעו חום-שחור נוצץ. אורך גופו עד 3 ס”מ ואורך מחושיו כמחצית מאורך גופו.

הזכר בעל כנפי תעופה. כנפי התעופה קרומיות והן מתקפלות אל מתחת לכנפי חפייה, שמגינות עליהן בזמן שהתיקנחול אינו מתעופף. על הכנפיים יש דגם של פסים מקבילים, סימן אופייני לזכר. גופו שטוח, והוא בעל זוג עיניים גדולות, נוסף לזוג העיניות הקטנות שעל ראשו.

הנקבות חסרות כנפיים ועיניהן קטנות. גופן קצר אך רחב מגופו של הזכר, והוא קמור בצידו העליון. נקבה נראית כמעט כחצי כדור מושלם.

תיקנחול הוא בעל-חיים לילי, כלומר ביום הוא מתחפר באדמה, ובלילה הוא יוצא לחפש מזון –צמחים, בעלי-חיים קטנים, הפרשות של בעלי-חיים וכל חומר אורגני אחר שימצא בסביבה.

הנקבות מטילות 2 שורות של ביצים קטנות בתוך “תיק”. בעת ההטלה התיק רך, והוא מתקשה כעבור דקות אחדות. הזחלים הבוקעים מן הביצים דומים למבוגרים (בעלי גלגול חסר), אך בתקופה הראשונה לחייהם הזכרים שביניהם עדיין חסרי כנפיים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>