שרעול שעיר

הצמח שרעול שעיר הוא עשבוני רב-שנתי שגובהו עשוי להגיע עד 2 מטרים. העלים שלו תלתניים, כלומר מחולקים ל-3 אונות, כמו עלי התלתן ושעירים.

השרעול פורח בחודשים אפריל–מאי. בתקופה זאת הוא מתכסה בעשרות תפרחות כדוריות, ובכל אחת מהן הרבה פרחים. צבע הפרחים כחלחל, ואורכו של כל אחד מהם כ- 1 ס”מ.

הצמח מכיל חומרים רעילים, הדוחים את רוב בעלי-החיים. לכן, רוב החרקים, הבקר והצאן נמנעים מלאכול אותו. למרות זאת, הצמח מהווה פונדקאי לפרפרים מסוימים – כחליל האספסת ולבנין התלתן – שאוכלים אותו. נקבות הפרפרים מזהות את צמחי השרעול ומטילות עליו את הביצים. לאחר שהזחלים בוקעים מן הביצים, הם אוכלים את העלים. זחלים אלה לא נפגעים מהחומרים הרעילים שבצמח, ואולי אף משתמשים בחומרים אלה, כדי להגן על עצמם מפני טורפיהם.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>