שעורת התבור

הצמח שעורת התבור הוא דגני חד-שנתי, והוא גדל ברוב אזורי הארץ. השיבולים נישאות בראש הגבעול, שגובהו 1 מטר ואף יותר. מלענים ארוכים מתבלטים מן השיבולים, ואורכם כ- 10 ס”מ. מלען הוא זיף ארוך ונוקשה, דמוי מחט. הפריחה: בחודשים מרץ–אפריל.

שעורת התבור היא אחד הצמחים הפונדקאים של הפרפר סטירית משוישת. נקבות הפרפר מטילות ביצים על הצמח, והזחלים הבוקעים מן הביצים אוכלים את העלים ואת הגבעולים שלו.

שעורת התבור היא צמח המוצא של השעורה התרבותית. בשעורת הבר – שעורת התבור – ציר השיבולת נשבר בקלות לאחר הבשלת הגרגרים, והשיבולת מתפרקת; ואילו בשעורה התרבותית ציר השיבולת נשאר שלם, ולכן אפשר לקצור אותה בלי לאבד את הגרגרים. על-פי ממצאים מחפירות ארכיאולוגיות, ביות שעורת הבר התרחש לפני כ- 10,000 שנים, באזור הסהר הפורה (האזור המשתרע על-פני ישראל, לבנון, סוריה, עמקי הפרת והחידקל ועד למפרץ הפרסי). מן הגרגרים של השעורה התרבותית מכינים בירה.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

מערת הקבר

שעריה של רמת הנדיב נפתחו לראשונה באביב 1954, ביום בו הובאו הברון אדמונד דה רוטשילד ורעייתו אדלאייד למנוחת עולמים במערת הקבר אשר בלב הגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>