שעורת התבור

הצמח שעורת התבור הוא דגני חד-שנתי, והוא גדל ברוב אזורי הארץ. השיבולים נישאות בראש הגבעול, שגובהו 1 מטר ואף יותר. מלענים ארוכים מתבלטים מן השיבולים, ואורכם כ- 10 ס”מ. מלען הוא זיף ארוך ונוקשה, דמוי מחט. הפריחה: בחודשים מרץ–אפריל.

שעורת התבור היא אחד הצמחים הפונדקאים של הפרפר סטירית משוישת. נקבות הפרפר מטילות ביצים על הצמח, והזחלים הבוקעים מן הביצים אוכלים את העלים ואת הגבעולים שלו.

שעורת התבור היא צמח המוצא של השעורה התרבותית. בשעורת הבר – שעורת התבור – ציר השיבולת נשבר בקלות לאחר הבשלת הגרגרים, והשיבולת מתפרקת; ואילו בשעורה התרבותית ציר השיבולת נשאר שלם, ולכן אפשר לקצור אותה בלי לאבד את הגרגרים. על-פי ממצאים מחפירות ארכיאולוגיות, ביות שעורת הבר התרחש לפני כ- 10,000 שנים, באזור הסהר הפורה (האזור המשתרע על-פני ישראל, לבנון, סוריה, עמקי הפרת והחידקל ועד למפרץ הפרסי). מן הגרגרים של השעורה התרבותית מכינים בירה.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>