שיבולת‑שועל נפוצה

שיבולת-שועל נפוצה היא צמח בר עשבוני, חד-שנתי, ממשפחת הצמחים הדגניים.

השיבולת של הצמח דלילה, והיא מורכבת משיבוליות (חלקי השיבולת) הפזורות על ענפיה המסתעפים. כל שיבולית נישאת על עוקץ ארוך, תלויה כלפי מטה, וזוג מלענים (זיפים נוקשים, דמויי מחט) ארוכים מציצים ממנה. למלענים יש “ברך” באמצע אורכם, והם מתיישרים ומתכופפים בהתאם לשינויים בלחות האוויר, להרטבה ולהתייבשות שלהם. כך הם מסייעים לשיבולית הבשלה, שנפלה ארצה מן הצמח, להתחפר בתוך האדמה. נוסף על כך, לשיבולית יש גם שערות אשר פונות כלפי מעלה ולכן מאפשרות רק תנועה שלה כלפי מטה, לעומק האדמה.

שיבולת-השועל הנפוצה היא צמח המוצא של שיבולת-השועל התרבותית. משיבולת-השועל התרבותית מכינים דייסת קוואקר ומוצרי גרנולה שונים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>