רצה סגלגלה

הרצה הסגלגלה היא חיפושית שחורה, חסרת כנפי תעופה. שמה ניתן לה על שום צורת בטנה הסגלגלה, כלומר – מעוגלת-מוארכת, ועל שום יכולתה לרוץ בזריזות רבה.

החיפושית טורפת, פעילת לילה. ביום היא מסתתרת, מתחפרת בחול או מתחת לאבנים, ולקראת ערב היא יוצאת לשחר לטרף.

מזונה העיקרי הוא חלזונות. היא מפרישה על הטרף רוק, שמכיל אנזימי עיכול, ובעזרת לסתותיה החזקות היא חותכת חתיכות מהטרף ומגישה לפיה.

החיפושית מטילה את ביציה בקרקע. הזחל מתגלם בתוך האדמה, והבוגר הבוקע מן הגולם יוצא החוצה. הוא זריז, רודף אחרי הטרף וכך מצליח לתפוס אותו.

כמו חיפושיות אחרות גם הרצה הסגלגלה היא מקור מזון לטורפים שונים: עופות דורסים (וביניהם: בז, תנשמת, שעיר), מכרסמים (גרביל וחדף), זוחלים (חרדונים ולטאות) ואפילו יונקים אוכלי-כול (תנים ושועלים). אבל, יש לה אמצעי הגנה יעיל, המסייע להימלט בשעת סכנה: היא מפרישה נוזל דוחה, שמרחיק את רוב אויביה.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>