צמרנית סלעים

הצמח צמרנית הסלעים הוא בן-שיח נמוך. בחורף גובהו עד 40 ס”מ, ואילו בקיץ הוא נמוך יותר, מפני שקצות ענפיו מתייבשים ומתפוררים. הגבעולים והעלים מכוסים שערות צפופות כמו צמר, ומכאן שמו – צמרנית.

צמח זה הוא דוגמה לצמחים מחליפי עלים: בעונות החורף והאביב הוא מצמיח “עלי חורף” גדולים, שעירים רק בצדם התחתון, ואילו בעונות הקיץ והסתיו עלים אלה נושרים, ו”עלי קיץ” קטנים יותר צומחים במקומם. עלי הקיץ הקטנים שעירים בשני הצדדים, וכך הם “מבזבזים” פחות מים.

מכיוון שהצמח מסתפק במעט מים, הוא צומח בהצלחה גם בסדקי הסלע, שהאדמה המעטה בתוכם אינה ספוגה בהרבה מים. מכאן המילה סלעים בשמו של הצמח.

כאמור, כיסוי השערות מקטין מאוד את איבוד המים מהצמח. תכונה זאת מאפשרת לצמרנית לצמוח בהצלחה אפילו בשולי המדבר – במקומות שכמות המשקעים בהם היא 250 מ”מ בשנה בלבד.

שערות הגבעולים מתקלפות בקלות כשכבה רציפה, שאפשר ללפף לפתילים עבור נרות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>