צבעוני שקוף

הצבעוני השקוף הוא פרפר בעל כנפיים שקופות בחלקן, ומכאן שמו. כנפיו מעוטרות בכתמי צבע שחורים, אפורים ואדומים-כתומים. מוטת כנפיו כ-5 ס”מ.

באביב, הנקבות מתעופפות ומחפשות צמחי ספלול. את הספלול הן מזהות על-פי חומר ריחני שנוצר בצמח. הנקבה נוחתת על עלי הספלול ומטילה עליהם את הביצים. הזחלים שבוקעים מן הביצים, ניזונים אך ורק מצמח זה, כלומר – הם מונופאגיים (ביוונית: מונו = יחיד; פאגוס = אוכל, זולל), אוכלים רק סוג אחד של מזון. צמח הספלול הוא רעיל, אך חומרי הרעל אינם מזיקים לפרפר. להיפך, הפרפר נעזר בחומרי הרעל שאכל להגנה מפני טורפיו, וצבעי האזהרה של הזחל ושל הפרפר הבוגר מסמנים כי לא דאי לטרוף אותם.

לקראת הקיץ הזחלים מתגלמים באדמה, ועוברים את כל חודשי הקיץ והסתיו היבשים בתוך הגולם. כעבור שלושת-רבעי שנה, בחורף הבא, הבוגרים מגיחים מן הגלמים, מתעופפים ומוצאים בני זוג. ושוב – הנקבות המופרות מחפשות צמחי ספלול ומטילות את הביצים, מהם בוקעים בני הדור החדש.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>