צבעוני שקוף

הצבעוני השקוף הוא פרפר בעל כנפיים שקופות בחלקן, ומכאן שמו. כנפיו מעוטרות בכתמי צבע שחורים, אפורים ואדומים-כתומים. מוטת כנפיו כ-5 ס”מ.

באביב, הנקבות מתעופפות ומחפשות צמחי ספלול. את הספלול הן מזהות על-פי חומר ריחני שנוצר בצמח. הנקבה נוחתת על עלי הספלול ומטילה עליהם את הביצים. הזחלים שבוקעים מן הביצים, ניזונים אך ורק מצמח זה, כלומר – הם מונופאגיים (ביוונית: מונו = יחיד; פאגוס = אוכל, זולל), אוכלים רק סוג אחד של מזון. צמח הספלול הוא רעיל, אך חומרי הרעל אינם מזיקים לפרפר. להיפך, הפרפר נעזר בחומרי הרעל שאכל להגנה מפני טורפיו, וצבעי האזהרה של הזחל ושל הפרפר הבוגר מסמנים כי לא דאי לטרוף אותם.

לקראת הקיץ הזחלים מתגלמים באדמה, ועוברים את כל חודשי הקיץ והסתיו היבשים בתוך הגולם. כעבור שלושת-רבעי שנה, בחורף הבא, הבוגרים מגיחים מן הגלמים, מתעופפים ומוצאים בני זוג. ושוב – הנקבות המופרות מחפשות צמחי ספלול ומטילות את הביצים, מהם בוקעים בני הדור החדש.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

טיול בגנים

גני הזיכרון המרהיבים והמטופחים משתרעים על פני 70 דונם. במרכזם נמצאת מערת הקבר של הברון רוטשילד ושל אשתו עדה (אדלאייד), וסביבה שתולים גן הוורדים, גן האיריסים, גן הדקלים, גן הריחות וגן המפלים. לכל אחד מהגנים הללו יופי ייחודי המזמין את המבקר לחוויה של שלווה ופליאה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>