צבעוני קשוט

הצבעוני קָשוּט הוא פרפר נדיר בעל כנפיים צהובות. שפת הכנף האחורית מעוטרת בכתמי צבע אדומים, שסביבם קו כחול. מוטת כנפיו כ-3.3 ס”מ. רגליו שחורות, וסימן זה מבדיל אותו ממין קרוב, צבעוני צהוב, שרגליו צהובות. הכרמל הוא גבול התפוצה הדרומי של המין. באביב, הבוגרים בוקעים מן הגלמים ומוצאים את בני-זוגם. הנקבות מתעופפות ומחפשות צמחי ספלול. את הספלול הן מזהות על-פי חומר ריחני שנוצר בצמח. הנקבה נוחתת על עלי הספלול ומטילה עליהם ביצים ירוקות-מבריקות. הזחלים שבוקעים מן הביצים, ניזונים אך ורק מצמח זה, כלומר – הם מונופאגיים (ביוונית: מונו = יחיד; פאגוס = אוכל, זולל), אוכלים רק סוג אחד של מזון. צבעם ירוק-כהה עד חום-כהה. לקראת הקיץ הזחלים מתגלמים באדמה, ועוברים את כל חודשי הקיץ והסתיו היבשים בתוך הגולם. כעבור שלושת-רבעי שנה, באביב הבא, הבוגרים מגיחים מן הגלמים, מתעופפים ומוצאים בני זוג. ושוב מתחיל מחזור חיים חדש.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>