צבעוני קשוט

הצבעוני קָשוּט הוא פרפר נדיר בעל כנפיים צהובות. שפת הכנף האחורית מעוטרת בכתמי צבע אדומים, שסביבם קו כחול. מוטת כנפיו כ-3.3 ס”מ. רגליו שחורות, וסימן זה מבדיל אותו ממין קרוב, צבעוני צהוב, שרגליו צהובות. הכרמל הוא גבול התפוצה הדרומי של המין. באביב, הבוגרים בוקעים מן הגלמים ומוצאים את בני-זוגם. הנקבות מתעופפות ומחפשות צמחי ספלול. את הספלול הן מזהות על-פי חומר ריחני שנוצר בצמח. הנקבה נוחתת על עלי הספלול ומטילה עליהם ביצים ירוקות-מבריקות. הזחלים שבוקעים מן הביצים, ניזונים אך ורק מצמח זה, כלומר – הם מונופאגיים (ביוונית: מונו = יחיד; פאגוס = אוכל, זולל), אוכלים רק סוג אחד של מזון. צבעם ירוק-כהה עד חום-כהה. לקראת הקיץ הזחלים מתגלמים באדמה, ועוברים את כל חודשי הקיץ והסתיו היבשים בתוך הגולם. כעבור שלושת-רבעי שנה, באביב הבא, הבוגרים מגיחים מן הגלמים, מתעופפים ומוצאים בני זוג. ושוב מתחיל מחזור חיים חדש.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלולים מונגשים
למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>