צבוע מפוספס

הצבוע המפוספס הוא אחד הטורפים הגדולים החיים בארץ. בפרוותו פסים שחורים ובהירים לסירוגין, והיא סמיכה יותר בחורף ודלילה יותר בקיץ. באזור העורף ולאורך גבו השיער ארוך יותר, מעין רעמה. ראשו גדול, העורף והצוואר עבים, ורגליו הקדמיות ארוכות מרגליו האחוריות. כל אלה מקנים לעמידתו מראה שפוף, כאילו הוא מכופף כלפי מטה את חלק גופו האחורי. בעבר הצבוע היה נפוץ בכל הארץ, אך כיום הוא נדיר למדי. הרעלות, דריסות והפחתה בכמות המזון הזמין, גרמו להתמעטות האוכלוסייה שלו, וכיום הוא רשום ב”ספר האדום” של ישראל כנתון בסכנת הכחדה באזורנו. הצבועים חיים במאורות שהם חופרים לעצמם, שם הם שוהים במשך היום ויוצאים לפעילות בעיקר בשעות בין הערביים והלילה. הצבוע אוכל כול: פגרים של בעלי-חיים, בעלי-חיים אטיים או חולים, שהוא מצליח לצוד וגם פירות וירקות. צבוע מבוגר מסוגל לטרוף דרבנים ולפצח עצמות של חתולי ביצה, של ארנבות, של עופות קרקע, ואפילו – צבים בעלי שריון קשה. הצבוע מסמן את תחום המחייה שלו באמצעות חומר לבן וריחני, המופרש מבלוטות באזור פי הטבעת. חוש הריח שלו מפותח בהרבה מחוש הראייה. אמנם אגדות מספרות על יכולתו של הצבוע להפנט בני-אדם בצחוקו, אך במציאות צבועים אינם תוקפים בני אדם.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הדקלים

בגן הדקלים של רמת הנדיב נמצא אוסף של מכובד של מיני דקלים ודמויי דקלים. רובם המכריע הם צמחי תרבות, מתוכם רק התמר גדל בארץ.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>