פשתה שעירה

הפשתה השעירה, צמח עשבוני חד-שנתי, מוכר לכל מי שמטייל מעט ברחבי הארץ. הפרחים הורודים והיפים שלו מכסים לעתים שטחים גדולים הבולטים לעין.
העלים של הצמח מוארכים והגבעולים שעירים מעט.= הפרחים בולטים עוד לפני היפתחם: לניצני הפרח יש צורה של כעין בורג ורוד. לפרח 5 עלי כותרת ובחלק הפנימי הופך הורוד לסגול.
מנגנון ההאבקה של הפשתה הוא מעניין: קיימים שני טיפוסים של פרחים – למחצית מן הצמחים יש פרחים שלהם עליים (החלק הנקבי) ארוכים ואבקנים (החלק הזכרי) קצרים ולמחציתם ההיפך – עליים קצרים ואבקנים ארוכים. אבקה שמקורה באבקנים של טיפוס פרח אחד לא יכולה להפרות פרח מן הטיפוס השני, כי רק אבקה מאבקנים “גבוהים” יכולה להפרות ביציות בעליים “גבוהים”, ורק אבקה מאבקנים “נמוכים” יכולה להפרות ביציות בעליים “נמוכים”. היתרון של מנגנון שכזה הוא בכך שאין רבייה בתוך אותו פרט עצמו כי האבקה המפרה פרח אחד חייבת להיות מצמח מן הטיפוס האחר.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>