פיטרה דממנית

הסוג פיטרה כולל למעלה מ- 10 מינים של פטריות, שלכולם מאפיינים דומים, המקשים להבדיל ביניהם. הסימן המובהק של הפיטרה הדממנית הוא הנוזל האדום המופרש מהרגל, לאחר שפוצעים אותה, דבר שהקנה לה את שמה (רגל “מדממת”, דממנית).

כמו שאר מיני הפיטרה, גם לפטרייה זאת רגל דקיקה, שעובייה מילימטר אחד או שניים, וגוף פרי (הכובע) זעיר.

כל מיני הפיטרה מפרקים עלים, שנשרו מן הצמחים, אצטרובלים וחלקי צמח אחרים שנפלו על הקרקע, באמצעות אנזימים מעכלים שהם מפרישים, המפרקים את חלקי הצמח המתים. חומרים אלה הם מקור המזון של הפטריות: את החומרים שהתפרקו הן סופגות אל תוך גופן.

לפטריות אלה חשיבות במערכת האקולוגית, כי הן מסייעות למיחזור החומרים בטבע. זאת משום שחלק מהחומרים המפורקים מתפזר בקרקע, ונקלט מחדש על-ידי שורשי הצמחים הגדלים במקום.

אמנם כל מיני הפיטרה אינם רעילים, אך הם אינם ראויים לאכילה! לגופי הפרי הקטנים שלהם יש מרקם סיבי (נוקשה) במיוחד, שאינו נעים למאכל.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>