פיגם מצוי

תיאור: הפיגם המצוי הוא שיח ירוק-עד, גובהו עד מטר אחד, והוא מדיף ריח עז ואופייני. על העלים בלוטות המפרישות ריח אופייני לצמח, צבעם ירוק-אפרפר וצורתם כשל כף יד קטנה.
הפריחה בחודשים פברואר-יוני. צבע הפרחים צהוב-ירקרק, גודלם 2-1 ס”מ, והם ערוכים בתפרחות דמויות סוכך. בכל פרח זוג אבקנים הנוטים פנימה, אל תוך הפרח, ואחרי שהמאבקים נפתחים, האבקנים נוטים בחזרה. כאשר כל האבקנים נוטים כלפי מעלה הצלקת מוכנה לקלוט אבקה מצמחים אחרים. המאביקים הם זבובים קטנים ודבורי דבש.
כבר מימי קדם הצמח ידוע כצמח תבלין וכצמח שימושי ברפואה העממית. ריחו העז והמיוחד וטעמו המריר חביבים על חלק מן האנשים, ויש אף המשתמשים בו כצמח מבשם להבדלה. אחרים אינם יכולים לשאת את ריחו…
הצמח מכיל חומרים רעילים, ולכן אינו נאכל על-ידי בעלי-חיים. רק הזחל של פרפר זנב-הסנונית אוכל אותו, צובר בגופו את השמנים האתריים החריפים של הצמח, ומשתמש בהם להרחקת טורפים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך: עיסוק מרגיע ומהנה, מעורר חושים, מפעיל שרירים ומאפשר ביטוי יצירתי המניב פירות, תרתי משמע.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>