פיגם מצוי

תיאור: הפיגם המצוי הוא שיח ירוק-עד, גובהו עד מטר אחד, והוא מדיף ריח עז ואופייני. על העלים בלוטות המפרישות ריח אופייני לצמח, צבעם ירוק-אפרפר וצורתם כשל כף יד קטנה.
הפריחה בחודשים פברואר-יוני. צבע הפרחים צהוב-ירקרק, גודלם 2-1 ס”מ, והם ערוכים בתפרחות דמויות סוכך. בכל פרח זוג אבקנים הנוטים פנימה, אל תוך הפרח, ואחרי שהמאבקים נפתחים, האבקנים נוטים בחזרה. כאשר כל האבקנים נוטים כלפי מעלה הצלקת מוכנה לקלוט אבקה מצמחים אחרים. המאביקים הם זבובים קטנים ודבורי דבש.
כבר מימי קדם הצמח ידוע כצמח תבלין וכצמח שימושי ברפואה העממית. ריחו העז והמיוחד וטעמו המריר חביבים על חלק מן האנשים, ויש אף המשתמשים בו כצמח מבשם להבדלה. אחרים אינם יכולים לשאת את ריחו…
הצמח מכיל חומרים רעילים, ולכן אינו נאכל על-ידי בעלי-חיים. רק הזחל של פרפר זנב-הסנונית אוכל אותו, צובר בגופו את השמנים האתריים החריפים של הצמח, ומשתמש בהם להרחקת טורפים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>