פטל קדוש

הפטל הקדוש, ספק שיח ספק מטפס, מוכר לכולנו בזכות הפרי הטעים שלו ובזכות המיץ המופק ממנו. ומדוע קדוש? משום שהוא מזוהה עם הסנה שבער ולא אוכל לפני משה בהר סיני.
הפטל בונה סבך לאורך גדות נחלים והוא מכוסה בקוצים מאונקלים המסייעים בבניית הסבך של הענפים הנשענים זה על זה בצפיפות. הקוצים גם ומונעים באופן חלקי בעלי חיים מלאכול את ענפיו.
העלים מנוצים ומורכבים מכמה עלעלים דמויי ביצה ומשוננים בשפתם. גם לעלים יש קוצים, הערוכים לאורך העורק הראשי.
הפריחה באשכולות מאורכים ולכל פרח 5 עלי גביע ירוקים, 5 עלי כותרת ורודים ואבקנים ורדרדים. הפריחה ממושכת ומתרחשת דווקא בעונת הקיץ – מאפריל ועד ספטמבר. ההאבקה נעשית באמצעות דבורי דבש.
צבעו של הפרי משתנה עם הזמן – ירוק בתחילה, ורוד ואחר כך אדום וכשהוא משחיר בהבשילו הוא טעים מאוד למאכל. ניתן אף לרקוח ממנו ריבות ולסחוט אותו למיץ.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

אמפיתאטרון

בלב הגנים נמצא מתחם בצורת אמפיתיאטרון. במרכזו במה וסביבה מדרגות דשא לישיבת הקהל. האזור תוכנן במקור כגן פרחים עונתיים מוקף ספסלי ישיבה, אך הוסב לאמפיתאטרון עוד בטרם פתיחת הגנים, והיום משמש

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>