פטל קדוש

הפטל הקדוש, ספק שיח ספק מטפס, מוכר לכולנו בזכות הפרי הטעים שלו ובזכות המיץ המופק ממנו. ומדוע קדוש? משום שהוא מזוהה עם הסנה שבער ולא אוכל לפני משה בהר סיני.
הפטל בונה סבך לאורך גדות נחלים והוא מכוסה בקוצים מאונקלים המסייעים בבניית הסבך של הענפים הנשענים זה על זה בצפיפות. הקוצים גם ומונעים באופן חלקי בעלי חיים מלאכול את ענפיו.
העלים מנוצים ומורכבים מכמה עלעלים דמויי ביצה ומשוננים בשפתם. גם לעלים יש קוצים, הערוכים לאורך העורק הראשי.
הפריחה באשכולות מאורכים ולכל פרח 5 עלי גביע ירוקים, 5 עלי כותרת ורודים ואבקנים ורדרדים. הפריחה ממושכת ומתרחשת דווקא בעונת הקיץ – מאפריל ועד ספטמבר. ההאבקה נעשית באמצעות דבורי דבש.
צבעו של הפרי משתנה עם הזמן – ירוק בתחילה, ורוד ואחר כך אדום וכשהוא משחיר בהבשילו הוא טעים מאוד למאכל. ניתן אף לרקוח ממנו ריבות ולסחוט אותו למיץ.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך: עיסוק מרגיע ומהנה, מעורר חושים, מפעיל שרירים ומאפשר ביטוי יצירתי המניב פירות, תרתי משמע.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>