עכביש זאב

העכביש זאבן (עכביש זאב) הוא מהעכבישים הגדולים יותר בישראל. אורך גופה של הנקבה מגיע עד 3 ס”מ, כולל רגליה. הזכר קטן מן הנקבה.

עכביש זה אינו טווה קורים, אלא הוא חופר מחילה לעומק הקרקע ומרפד את הפתח שלה בזרדים קטנים.

כושר הראייה שלו טוב הודות ל-8 עיניים שנמצאות בראשו: בחזית הראש 4 זוגות של עיניות קטנות, מסודרות בשורה אופקית; מעליהן 2 עיניים גדולות, ובחלק העליון של הראש עוד 2 עיניות קטנות.

כאשר זאבן מבחין בטרף (חרקים ופרוקי רגליים קטנים אחרים), הוא רודף אחריו בריצה מהירה ולוכד אותו. אחר-כך הוא נושך אותו ומזריק לגופו רוק עשיר במיצי עיכול. אז הוא נועץ את לסתותיו בטרף, ומוצץ את תוכנו.

לאחר המפגש של הנקבה עם הזכר, היא טווה פקעת קורים כדורית, ומטילה בתוכה את הביצים המופרות. הנקבה היא אימא מסורה: היא נושאת את הפקעת בקצה בטנה, ואחרי שהעכבישים הצעירים בוקעים מן הביצים היא נושאת אותם על גבה.

כעבור ימים אחדים העכבישים הקטנים מתחזקים ומסוגלים לתפוס לעצמם טרף. רק אז הם נוטשים את “הטרמפ” מעל גב אמם, ומתפזרים בשטח.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>