עירית גדולה

העירית הגדולה היא גיאופיט גדול הבולט מאוד בשטחים נרחבים. העלים הצפופים שלו ועמודי התפרחת הלבנה בולטים בעיקר באזורים שבהם מתרחשת רעייה של בקר וצאן. רעלים שונים ומחטים מיקרוסקופיות הנמצאות בחלק מתאי העלים מונעים את אכילתו על ידי בעלי החיים.
מיד לאחר הגשם הראשון מלבלב הצמח בקבוצה גדולה של עלים צרים וארוכים בבסיס הצמח. בגלל צורתם המיוחדת של העלים – צורתם בחתך כצורת האות וי – טיפות מים וטל מחליקות עליהם, נופלות ומחלחלות קרוב לשורשים, ליד בסיס הצמח. ציצת השורשים הרב-שנתית מתחילה להתפתח בראשית החורף והשורשים שבה מתעבים במשך החורף וקליפתם מתקשה.
מבין העלים מתפתח עמוד פריחה המגיע עד לגובה של מטר ומסתעף בחלקו העליון. על הסעיפים נישאים הפרחים שלהם 6 עלי עטיף בצבע ורוד-לבן, על כל עלה עטיף במרכזו – פס חום. פסים אלה מתכנסים למרכז הפרח ומהווים סימן וכיוון לדבורים הנמשכות לצוף המתוק של הפרח. הצוף חבוי מתחת לבסיסים המורחבים של האבקנים.
הפריחה בחורף ובאביב, מפברואר עד מאי. הפרות מכילים זרעים שחורים וכבדים שהרוח מפיצה בקרבת צמח האם.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>