סס אדום מבריק

הפרפר סס אדום מבריק נקרא גם ססמבריק אדמוני. זהו אחד הפרפרים הבולטים בארץ, בזכות צבעיו העזים: כנפיים בצבע אדום עז, מעוטרות בכתמים שחורים. מוטת כנפיו היא כ-3 ס”מ.

בכל שנה קם דור חדש של פרפרים. באביב הנקבה מטילה מאות ביצים בצדם התחתון של עלי חרחבינה מכחילה או מיני בוצין. בסביבות חודש אפריל הזחלים בוקעים מן הביצים וניזונים מעלי הצמח, שהם נמצאים עליו. בתחילת הקיץ, כאשר החרחבינה משנה צבעה לכחול, וענפיה מתעצים (מתקשים כעץ), הזחלים נכנסים למצב של חוסר פעילות. בשלב זה אורכם כחצי ס”מ, והם מסתתרים מתחת לאבנים. שם הם נמצאים במצב של מעין תרדמה, במשך כל חודשי הקיץ והסתיו היבשים.

רק בתחילת החורף, לאחר שהחרחבינה או הבוצין מצמיחים עלים טריים, הזחלים מתעוררים שוב לפעילות. הם אוכלים את העלים העסיסיים של הצמחים, גדלים ומגיעים לאורך של כ-2 ס”מ. אז הם מסתתרים שוב מתחת לאבן, טווים סביב גופם מעטפת של קורים ומתגלמים.

כעבור כחודש, לקראת האביב, הפרפרים הבוגרים מגיחים מהגלמים. הם מתעופפים ומוצאים בני-זוג. ושוב – הנקבה המופרית מטילה את הביצים על עלי חרחבינה או בוצין.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>