סס אדום מבריק

הפרפר סס אדום מבריק נקרא גם ססמבריק אדמוני. זהו אחד הפרפרים הבולטים בארץ, בזכות צבעיו העזים: כנפיים בצבע אדום עז, מעוטרות בכתמים שחורים. מוטת כנפיו היא כ-3 ס”מ.

בכל שנה קם דור חדש של פרפרים. באביב הנקבה מטילה מאות ביצים בצדם התחתון של עלי חרחבינה מכחילה או מיני בוצין. בסביבות חודש אפריל הזחלים בוקעים מן הביצים וניזונים מעלי הצמח, שהם נמצאים עליו. בתחילת הקיץ, כאשר החרחבינה משנה צבעה לכחול, וענפיה מתעצים (מתקשים כעץ), הזחלים נכנסים למצב של חוסר פעילות. בשלב זה אורכם כחצי ס”מ, והם מסתתרים מתחת לאבנים. שם הם נמצאים במצב של מעין תרדמה, במשך כל חודשי הקיץ והסתיו היבשים.

רק בתחילת החורף, לאחר שהחרחבינה או הבוצין מצמיחים עלים טריים, הזחלים מתעוררים שוב לפעילות. הם אוכלים את העלים העסיסיים של הצמחים, גדלים ומגיעים לאורך של כ-2 ס”מ. אז הם מסתתרים שוב מתחת לאבן, טווים סביב גופם מעטפת של קורים ומתגלמים.

כעבור כחודש, לקראת האביב, הפרפרים הבוגרים מגיחים מהגלמים. הם מתעופפים ומוצאים בני-זוג. ושוב – הנקבה המופרית מטילה את הביצים על עלי חרחבינה או בוצין.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

כיסא גלגלים מותאם לטיול בפארק הטבע

הצעה לטיול נגיש עם כיסא גלגלים מיוחד המותאם לנסיעה בשטח פארק הטבע

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>