סטירית משוישת

סטירית משוישת היא פרפר בעל כנפיים באורך 5 ס”מ. שמו ניתן לו על שום דגם הצבעים שעל כנפיו, המזכירים שיש. לזכרים ולנקבות דגמי צבע דומים. בצד העליון של הכנפיים ושל הגב – צבעי שחור-לבן, ואילו הצד התחתון של הכנפיים מגוון בצבעי חום, בז’ ולבן, ובאמצע – שורה של “עיניים מדומות” קטנות ותכלכלות.

באביב הנקבה מטילה ביצים על עלים של צמחים ממשפחת הדגניים (כגון: שיבולת שועל, נשרן הדוחן או נשרן מכחיל). לזחלים, הבוקעים מן הביצים, צבע ירוק שמספק להם הסוואה בזמן האכילה של עלי הצמחים. כאשר הזחלים מגיעים לשיא גודלם, ואורך גופם כ-3 ס”מ, הם יורדים אל הקרקע ומתגלמים בה.

במשך כחצי שנה, כל תקופת החורף, הסטיריות מוגנות בתוך הגלמים, ורק באביב הבוגרים מגיחים מן הגלמים, מתעופפים ומחפשים בני-זוג.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

כיסא גלגלים מותאם לטיול בפארק הטבע

הצעה לטיול נגיש עם כיסא גלגלים מיוחד המותאם לנסיעה בשטח פארק הטבע

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>