סטירית משוישת

סטירית משוישת היא פרפר בעל כנפיים באורך 5 ס”מ. שמו ניתן לו על שום דגם הצבעים שעל כנפיו, המזכירים שיש. לזכרים ולנקבות דגמי צבע דומים. בצד העליון של הכנפיים ושל הגב – צבעי שחור-לבן, ואילו הצד התחתון של הכנפיים מגוון בצבעי חום, בז’ ולבן, ובאמצע – שורה של “עיניים מדומות” קטנות ותכלכלות.

באביב הנקבה מטילה ביצים על עלים של צמחים ממשפחת הדגניים (כגון: שיבולת שועל, נשרן הדוחן או נשרן מכחיל). לזחלים, הבוקעים מן הביצים, צבע ירוק שמספק להם הסוואה בזמן האכילה של עלי הצמחים. כאשר הזחלים מגיעים לשיא גודלם, ואורך גופם כ-3 ס”מ, הם יורדים אל הקרקע ומתגלמים בה.

במשך כחצי שנה, כל תקופת החורף, הסטיריות מוגנות בתוך הגלמים, ורק באביב הבוגרים מגיחים מן הגלמים, מתעופפים ומחפשים בני-זוג.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

אמפיתאטרון

בלב הגנים נמצא מתחם בצורת אמפיתיאטרון. במרכזו במה וסביבה מדרגות דשא לישיבת הקהל. האזור תוכנן במקור כגן פרחים עונתיים מוקף ספסלי ישיבה, אך הוסב לאמפיתאטרון עוד בטרם פתיחת הגנים, והיום משמש

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>