סבכי שחור‑כיפה

סבכי שחור-כיפה הוא עוף קטן. אורך גופו כ- 15 ס”מ. לזכר נוצות אפורות ו”כיפה” שחורה על קצה ראשו, ואילו לנקבה “כיפה” בצבע חום-חלודה. הסבכי שחור-הכיפה הוא עוף נודד, המעופף בלהקות דלילות וחולף בארצנו פעמיים בשנה: בחודשים מרס עד מאי – בדרכו צפונה אל אזורי הקינון שלו, ובחודשים ספטמבר-נובמבר – בדרכו דרומה אל אזורים חמימים יותר. מזונו: חרקים, פרוקי רגליים קטנים ומעט זרעים ופירות קטנים, שמבשילים בארץ בעונת הסתיו בדיוק בעונת הנדידה של הסבכי דרומה. סבכים שחורי-כיפה אינם מקננים בארץ, אלא בארצות צפוניות יותר. רק לעתים נדירות הם מקננים באביב בגליל העליון. הנקבה מטילה בקן 4-5 ביצים לבנבנות-צהובות, מנוקדות בכתמים כהים, ובני הזוג מתחלקים בנטל הדגירה על הביצים והטיפול בצאצאים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>