סבכי שחור‑כיפה

סבכי שחור-כיפה הוא עוף קטן. אורך גופו כ- 15 ס”מ. לזכר נוצות אפורות ו”כיפה” שחורה על קצה ראשו, ואילו לנקבה “כיפה” בצבע חום-חלודה. הסבכי שחור-הכיפה הוא עוף נודד, המעופף בלהקות דלילות וחולף בארצנו פעמיים בשנה: בחודשים מרס עד מאי – בדרכו צפונה אל אזורי הקינון שלו, ובחודשים ספטמבר-נובמבר – בדרכו דרומה אל אזורים חמימים יותר. מזונו: חרקים, פרוקי רגליים קטנים ומעט זרעים ופירות קטנים, שמבשילים בארץ בעונת הסתיו בדיוק בעונת הנדידה של הסבכי דרומה. סבכים שחורי-כיפה אינם מקננים בארץ, אלא בארצות צפוניות יותר. רק לעתים נדירות הם מקננים באביב בגליל העליון. הנקבה מטילה בקן 4-5 ביצים לבנבנות-צהובות, מנוקדות בכתמים כהים, ובני הזוג מתחלקים בנטל הדגירה על הביצים והטיפול בצאצאים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלולים מונגשים
למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>