נץ חלב צרפתי

בארץ נץ החלב הצרפתי הוא המין של נץ החלב הנפוץ ביותר מתוך 275 מינים של הסוג, הגדלים בכל היבשות מלבד אנטארקטיקה ואוסטרליה. מן הבצל של גיאופיט זה עולה שושנת עלים סרגליים, וביניהם – עמוד פריחה.
הפרחים לבנים, ובצדם החיצוני פס בצבע ירוק עז, שמחוויר במשך עונת הפריחה. הפרחים פורחים בהדרגה: הראשונים הם הפרחים בתחתית עמוד הפריחה, ואחריהם אלה שמעליהם, וכך בהדרגה – עד קצה התפרחת.
הפירות המתפתחים מן הפרחים, צמודים אל הגבעול.
בעבר נהגו לאכול את הבצלים של נץ החלב: צלו אותם, כדי להפיג מהם חומרים רעילים, ואחר כך טחנו אותם לאבקה, וערבבו אותה בקמח לאפיית לחם.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>