נמפית החורשף

הפרפר נִמפית החוּרשף הוא מהפרפרים הנפוצים ביותר בישראל. ניתן לראות אותו גם כמעט בכל אזורי הארץ, וגם כמעט בכל ימות השנה.

מוטת הכנפיים שלו מגיעה עד 6.5 ס”מ, והן צבעוניות במיוחד: יש בהן שילוב של כתמים שחורים, לבנים, חומים וורודים. יכולת התעופה שלו מהירה מאוד, והיא מאפשרת לו לנדוד למרחקים.

הנקבות מטילות את הביצים על צמחים פונדקאים, בעיקר ממשפחת המורכבים (כגון: חורשף, גדילן, חוח וברקן), ממשפחת החלמיתיים (כגון: חלמית גדולה) וממשפחת הסרפדיים (כגון: סרפד ופורסקליאה).

צבעי הזחל הם אפור-כהה ונקודות צהובות-כתומות, ועל גבו קבוצות-קבוצות של זיפים מסועפים. השילוב של צבעי האזהרה עם הזיפים מרתיע את הטורפים מלטרוף אותו.

הפרפר מצליח להתקיים במגוון גדול של תנאי סביבה, ולכן הוא מספיק להעמיד מדי שנה 5–6 דורות. כל דור מתפתח במשך 4–6 שבועות – תלוי בתנאי המקום.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>