נחשיל מצוי

נחשיל מצוי הוא נחש לא ארסי, קטן, דק ודומה לשלשול. אורך גופו מגיע ל- 40-35 ס”מ, והנקבות גדולות מן הזכרים. זנבו קצר ומסתיים בחוד נוקשה, שהנחש נועץ באדמה ונעזר בו לתנועה ואולי גם להגנה.

עיניו של הנחשיל זעירות ומעידות על אורח החיים התת-קרקעי שלו. הוא מתחפר היטב בקרקע, שם הוא שוהה רוב הזמן. רק בשעות הערב הקרירות הוא יוצא לפעילות מחוץ לקרקע. בקיץ אי-אפשר למצוא אותו. כנראה, הוא מתחפר לעומק רב יותר, ואינו יוצא אל הסביבה היבשה שמחוץ למחילתו.

ככל הנראה, מזונו הוא נמלים, טרמיטים וחרקים קטנים אחרים. תצפיות בשבי גילו שהנחש אינו בולע את הטרף יחד עם שריון גופו (השלד החיצוני של החרקים) אלא מוצץ את לשדם.

באביב, הנקבה מטילה 3-1 ביצים. כשהצעירים בוקעים מהביצים, אורך גופם כ- 7 ס”מ, והם עצמאיים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>