נאוונית

הנָאוָונית היא אצה המשתייכת לחטיבת האצות הנאוָוניות, אשר רובן חיות במקווי מים מתוקים (בריכות, אגמים, שלוליות עונתיות וכדומה). מקור השם במילה נאווה (= יפה, נאה).

המבנה של אצה זאת מזכיר שיח קטן, מסועף ובעל ענפים, שאורכם מגיע עד חצי מטר ויותר. כל “ענף” מחולק לפרקים, ובכל ממפרק דור (מעגל) של “ענפים צדדיים”. האצה מחוברת לקרקעית של הבריכה או של מקווה המים באמצעות שלוחות מסועפות הגדלות בבסיסי “הגבעולים”.

הנוואנית מתרבה ברבייה זוויגית (מינית) באמצעות איברים מיוחדים, דמויי כדורים קטנים וכתומים, הנמצאים לאורך “הענפים הצדדיים” של האצה. לאחר ההפריה איבר הרבייה הנקבי (שהביצה המופרית בתוכו) מתכסה במעטפת נוקשה, המגנה עליו בתקופות של יובש. רק לאחר תקופה של חודשים אחדים הביצה המופרית מתחילה להתחלק, ואצה חדשה מתחילה לגדול.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך: עיסוק מרגיע ומהנה, מעורר חושים, מפעיל שרירים ומאפשר ביטוי יצירתי המניב פירות, תרתי משמע.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלולים מונגשים
למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>