נאוונית

הנָאוָונית היא אצה המשתייכת לחטיבת האצות הנאוָוניות, אשר רובן חיות במקווי מים מתוקים (בריכות, אגמים, שלוליות עונתיות וכדומה). מקור השם במילה נאווה (= יפה, נאה).

המבנה של אצה זאת מזכיר שיח קטן, מסועף ובעל ענפים, שאורכם מגיע עד חצי מטר ויותר. כל “ענף” מחולק לפרקים, ובכל ממפרק דור (מעגל) של “ענפים צדדיים”. האצה מחוברת לקרקעית של הבריכה או של מקווה המים באמצעות שלוחות מסועפות הגדלות בבסיסי “הגבעולים”.

הנוואנית מתרבה ברבייה זוויגית (מינית) באמצעות איברים מיוחדים, דמויי כדורים קטנים וכתומים, הנמצאים לאורך “הענפים הצדדיים” של האצה. לאחר ההפריה איבר הרבייה הנקבי (שהביצה המופרית בתוכו) מתכסה במעטפת נוקשה, המגנה עליו בתקופות של יובש. רק לאחר תקופה של חודשים אחדים הביצה המופרית מתחילה להתחלק, ואצה חדשה מתחילה לגדול.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

טיול בגנים

גני הזיכרון המרהיבים והמטופחים משתרעים על פני 70 דונם. במרכזם נמצאת מערת הקבר של הברון רוטשילד ושל אשתו עדה (אדלאייד), וסביבה שתולים גן הוורדים, גן האיריסים, גן הדקלים, גן הריחות וגן המפלים. לכל אחד מהגנים הללו יופי ייחודי המזמין את המבקר לחוויה של שלווה ופליאה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>